Seo

15 En İyi Backlink Oluşturma Aracı

 

15 En İyi Backlink Oluşturma Aracı

 

15 En İyi Backlink Oluşturma Aracı, Web sitenizi Google’da üst sıralara çıkarmak, web sitenize trafik çekmenin, okuyucu sayınızı artırmanın ve müşteri tabanınızı genişletmenin en iyi yoludur. Bunu yapma sanatına arama motoru optimizasyonu veya SEO denir. >>Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı ile ilgili yazımızı Okuyabilirsin. Arama motoru sonuç sayfalarında (SERP‘ler) sıralama potansiyelini iyileştirmek için birincil bileşenlerinden biri, diğer web sitelerinden bağlantılar kazanmaktır. Bu yaygın SEO taktiği, bağlantı kurma (backlink) olarak adlandırılır.

Backlink fırsatları için araştırma yapmak, trafiği yönlendirmek için son derece uygun maliyetli bir yöntemdir. Neyse ki, süreci daha da hızlı ve daha kolay hale getirebilecek bazı harika bağlantı kurma araçları var.

Bağlantı oluşturma araçları, web sitenize kimin bağlantı verdiğini görmenize, rakiplerinizin web sitelerine hangi işletmelerin bağlandığını belirlemenize ve potansiyel bağlantı ortaklarının bir listesini oluşturmanıza yardımcı olmak için web yöneticisinin iletişim bilgilerini derlemenize yardımcı olur.

BackLink Oluşturma Nedir?

15 En İyi Backlink Oluşturma Aracı, Bağlantı kurma, diğer web sitelerinden bağlantılar almayı ve bunları kendi web sitenizin içeriğine dahil etmeyi içeren bir SEO stratejisidir. Köprü (bağlantı), site ziyaretçilerinin internette bir sayfadan diğerine gitmesinin bir yoludur.

Bağlantı oluşturmanın amacı, arama görünürlüğünü iyileştirmektir.

Bağlantı kurma stratejileri şunları içerir:

 • E-posta erişimi
 • İçerik pazarlama
 • Halkla ilişkiler
 • Kırık bağlantı düzeltme

Backlink, başka bir web sitesi web sitenizdeki bir sayfaya bağlandığında oluşturulan bir bağlantıdır. Backlink, arama motorlarına sitenizin yüksek kaliteli olduğuna ve içeriğinizin yararlı bilgiler içerdiğine dair bir sinyal gönderdikleri için SEO’nuzu güçlendirmeye yardımcı olur.

Backlink’in diğer faydalarından bazıları şunlardır:

 • Daha hızlı indeksleme
 • Yönlendirme trafiği
 • Organik arama sıralaması iyileştirmeleri

En İyi Backlink Oluşturmak İçin 7 İpucu

Web siteniz için en iyi backlink oluşturmanıza yardımcı olacak yedi en iyi uygulama.

 1. Hakkınızda Yazılanları Geri Bağlantılara Çevirin.

Birisi markanız hakkında zaten bir şeyler yazdığı için bu, siteniz için yeni backlink kazanmanın kolay bir yoludur. Markanızdan bir web sitesinde, sosyal medyada veya başka bir kanalda bahsedebilirler, ancak size bu bağlantı değerini, sağlamak için sitenize geri backlink vermemiş olabilirler. Bu backlinklerin bazılarını almak için, web yöneticisiyle iletişime geçerek ve onlardan ilgili yazıyı bir backlinke dönüştürmelerini isteyerek başlayın. Genellikle basit bir e-posta yeterli olur. Çoğu durumda, diğer markalar veya bloglar sizden bahsettiklerinde sitenize bağlantı vermelidir.

Değilse, Link Research Tools gibi kullanımı kolay araçlarla siteniz hakkında bilgi toplayarak başka sitelere ulaşım sağlayın.

 1. Kırık Backlinkleri Düzeltme Yöntemini Uygulayın.

Sayfanızın sahip olduğu kırık backlinkleri bulmak için alt domainler dahil arama yapmalısınız. Kırık linkleri bulduğunuzda eğer varsa, bozuk içeriği yeniden oluşturursunuz ve bu bozuk bağlantıyı yeni içeriğinize giden bir bağlantıyla değiştirmek için backlink aldığınız sitenin yöneticisiyle irtibata geçer problemi ortadan kaldırırsınız. Doğru araçlara sahip değilseniz, bu yöntem zaman alıcı olabilir. Kırık backlinklerin aranmasını ve derlenmesini kolaylaştırmak için kırık backlink raporu sağlayan Ahref Site Gezgini’ni kullanmayı deneyebilirsiniz.

 1. Konuk Bloglardan Yararlanın.

Konuk bloglama, yeni okuyuculara ulaşmak ve daha fazlasını sayfanıza çekmenin oldukça etkili bir yoludur. Tek yapmanız gereken, diğer popüler web sitelerinde blog makaleleri yayınlamaktır. Geri bağlantı kazanmanın yanı sıra, çevrimiçi itibarınızı da artıracaksınız. Konuk katkıda bulunanları kabul eden blogları bulmak için web’de arama yapın ve konuk blogu oluşturma teklifinizi gönderin.

 1. Görüşler Yazın.

İş yaptığınız markalar için referanslar yazmayı teklif etmek, yüksek kaliteli geri dönüşler elde etmenin harika bir yoludur. Çalıştığınız en iyi araçları veya markaları seçin ve web sitelerinde veya blogların da onlarla deneyiminiz hakkında bir inceleme gönderip göndermeyeceklerini görmek için onlarla iletişime geçin. Markalar genellikle iyi geri bildirimleri kabul etmeye ve bunu başkalarıyla paylaşmaya isteklidir. 

 1. Bağlantı Verilecek Sayfanın Kendi Sayfanızdan Değerli Olmasına Dikkat Edin.

Bir bağlantı, bağlanılan web sitesinde bir güven oyu görevi görür. Yetkili bir siteden bir bağlantı kazandığınızda, bu arama motorlarına sitenizin bağlantı verilen içerik için güvenilir bir kaynak olduğunu bildirir. Genel olarak konuşursak, web sitenize bağlantı veren yönlendiren alanın yetkisi ne kadar yüksekse, o geri bağlantıdan o kadar fazla değer elde edersiniz.

Ahrefs gibi araçları kullandığınızda bir sitenin otoritesini anlamanıza yardımcı olabilecek iki ölçüm vardır:

URL Derecelendirmesi (url rating):  Bir web sayfasının gücü veya oteritesi 0 ile 100 arasında bir ölçekte ölçülür.
Alan Adı Derecelendirmesi (domain rating): 0’dan (en düşük yetkili) 100’e (en yüksek yetkili) kadar ölçülen, tüm bir web sitesinin genel otoritesi.

Moz kullanıyorsanız, (>>DA ve PA Değeri Nedir? yazımızı okuyabilirsin.) domain otoritesi adı verilen benzer bir otorite modeli göreceksiniz. Bu tescilli puanlama sistemleri, sürekli olarak bakmaya ve analiz etmeye yardımcı olur. İdeal olarak, ne kadar kaliteli geri bağlantı alırsanız, otorite puanlarınızın yükseldiğini görürsünüz.

 1. Rakip Siteleri Analiz Edin.

Bağlantı kurma stratejileri hakkında fikir edinmek ve bağlantılarını çoğaltma fırsatları bulmak için rakip sitelerin geri bağlantı profillerini analiz edin. Buradaki fikir, rakibinizin belirli bir bağlantıyı nasıl veya neden aldığını bulmak ve sizin de yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını belirlemektir.

Çoğaltabileceğiniz bazı kolay bağlantılar şunları içerir:

  • Konuk yayın bağlantıları
  • Kullanıcı tarafından oluşturulan bağlantılar
  • Kaynak sayfasından bir bağlantı
 1. Sosyal Etkileşimi Artırın.

Sosyal yardım, en iyi bağlantı fırsatlarına erişmenize yardımcı olabilecek önemli bir bağlantı kurma becerisidir. Markalara, influencerlara, blog yazarlarına ve basın web sitelerine e-posta veya sosyal medya aracılığıyla ulaşarak onları içeriğinize bağlantı vermeye ikna edebilirsiniz. En iyi bağlantı kurma sosyal yardım taktiği, başarı oranınızı artırmak için doğru zamanda ulaşmayı içerir. Belirli rakip içeriğine, marka sözlerine ve belirli bir anahtar kelimeden bahsedildiğinde bağlantıları bulmak için web’i aktif olarak izlemek için Ahrefs’te uyarılar oluşturabilirsiniz.

Bu ipuçlarının hepsi değilse de çoğu, backlink stratejilerinizi basit ve etkili hale getirmek için bağlantı kurma veya sosyal yardım araçlarını kullanmanızı gerektirir.

15 En İyi Backlink Oluşturma Aracı
15 En İyi Backlink Oluşturma Aracı

En İyi SEO Link Oluşturma Araçlarından 15’i (İncelemelerle)

Web sayfalarınızın SERP’lere tırmanabilmesi için bağlantı kurma stratejilerinizi artırmanıza yardımcı olabilecek bu en iyi bağlantı oluşturma ve sosyal yardım araçlarına göz atın.

 1. Linkody

Linkody, çeşitli kaynaklardan bağlantıları ve önemli verileri çeken bağlantı izleme ve bağlantı oluşturma için kapsamlı bir SEO aracıdır. Linkody ile alanlarınız, rakiplerinizin alan adları ve müşterilerinizin alan adları için tüm bir bağlantı profilini görebilirsiniz.

Basit bir tıklama ile bağlantı kurma fırsatlarını keşfedin, kopuk bağlantıları tespit edin ve bağlantılarınızı bir sayfada görsel olarak arayın ve tanımlayın. Ayrıca hangilerinin yeni olduğunu ve hangilerinin kaybolduğunu görmek için her gün bağlantı bildirimleri alabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Planlar 13.90 € / ay’dan başlıyor.

 1. Majestic SEO

Majestic SEO, kendi sitenize backlink oluşturmak için olası fırsatları belirlemek için rakiplerinizin içeriğine kimin bağlantı verdiğini görmenizi sağlayan bir tarayıcıdır.

Program, sahip olduğunuz herhangi bir web sitesi için size ücretsiz bir rapor verir ve bu, bağlantılarınızın güncel ve aktif olmasını sağlamak için yararlıdır. Ücretsiz sürüm, program için iyi bir başlangıçtır. Tam veri kümesine erişmek için ücretli sürüme yükseltmeniz gerekir.

Fiyatlandırma: Planlar 49.99 $ / ay’dan başlıyor

 1. Moz Link Explorer

Moz Link Explorer, Majestic ile benzer özellikler sunar. Link Explorer ile link verilerini almak istediğiniz web sitesi veya sayfanın URL’sini girebilir ve kapsamlı bir analiz alabilirsiniz.

Ayrıca, geri bağlantıların spam puanını kontrol edebilir, rakip geri bağlantılarını araştırabilir, bağlantı kurma fırsatlarını keşfedebilir ve sitenize giden bozuk bağlantıları bulabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Ücretsiz

 1. Raven Tools

Raven Tools, fiyatına değer olan makul miktarda veriye erişmenizi sağlar. Araçlar, aynı kolay gezinme penceresinden potansiyel bağlantı ortaklarını araştırmanıza, web yöneticisi iletişim bilgilerini otomatik olarak almanıza ve bağlantı isteği mesajları göndermenize olanak tanıyan bir LinkManager programı içerir.

Fiyatlandırma: Planlar 39 $ / ay’dan başlıyor.

 1. Moz Pro

Moz Pro bir bağlantı kurma aracı ve çok daha fazlası.

Kullanıcıların Moz’un optimizasyon, bağlantı oluşturma teknikleri ve dijital pazarlama hakkındaki bilgilerinden yararlanmalarını sağlayan eksiksiz bir SEO yönetim programıdır. SEO’nuzu bir sonraki seviyeye taşımanıza yardımcı olabilecek harika bir araç paketi sunar.

Fiyatlandırma: Planlar 99 $ / ay’dan başlıyor.

 1. Link Research Tools

Rekabetçi bir alanda faaliyet gösteren daha gelişmiş bir web yöneticisi iseniz, Bağlantı Araştırma Araçları, bağlantı fırsatlarını belirlemekten çok daha fazlasını yapar. Örneğin, bu aracın benzersiz programlaması, marka bağlantılarına odaklanmanız gerekip gerekmediğini, web sitenizin bağlantı açısından rakiplerle nasıl karşılaştırıldığını ve neden SERP’lerdeki sıralamanızı kaybetmiş olabileceğinizi belirlemenize olanak tanır.

Bu araç inanılmaz derecede sezgiseldir ve sağlam bir dijital pazarlama ve SEO stratejisi geliştirmenize yardımcı olacak kadar derindir.

Fiyatlandırma: Planlar 499 $ / ay’dan başlıyor.

 1. Ahrefs

Bu programın özellikler ve işlevsellik açısından sizin için ne yapacağına baktığınızda, Search Engine Journal’ın neden “hiç duymadığınız en iyi bağlantı kurma programı” dediğini anlayacaksınız. Ahrefs, her ay bir bağlantıya gelen tahmini ziyaretçiler dahil olmak üzere, gelen bağlantılar hakkında kapsamlı raporlar sunar. Bu, iletişim kurduğunuz bağlantı ortaklarına odaklanma çabalarınıza öncelik verebileceğiniz ve bu da siteniz için en büyük trafik kazançlarını elde edebileceğiniz anlamına gelir.

Fiyatlandırma: Planlar 99 $ / ay’dan başlıyor.

 

 1. BuzzStream

BuzzStream, kişi bilgilerini otomatik olarak bulmanıza, kişileri eklemenize, olası müşteri listelerine göz atmanıza ve daha iyi profiller oluşturmak için kişiler ve ölçümler eklemenize olanak tanıyarak araştırma sürecini hızlandıran bir SEO bağlantı oluşturma aracıdır.

Ayrıca, yanıt oranlarınızı iyileştirmek ve kampanya ilerlemesini takip etmek ve izlemek için hatırlatıcılarla bağlantı kurma projelerini yönetmek için ilişkiye dayalı sosyal yardım e-postalarını kolayca gönderebilirsiniz.

Fiyatlandırma: Planlar 24 $ / ay’dan başlar.

 

 1. Link Prospector, Citation Labs

 

Link Prospector, içerik pazarlamacılarının ve bağlantı kurucularının yeni sosyal yardım fırsatları bulmalarına yardımcı olmak için oluşturuldu. İçeriğinize bağlantılar ve paylaşımlar elde etmek için ihtiyaç duyduğu iyileştirmeleri sağlamak üzere sosyal yardım fırsatları düzenlemeyi kolaylaştırır.

Bağlantıları ücretsiz olarak bulmaya başlayabilir ve iş akışınızı hızlandırmak için gelişmiş araçları kullanabilirsiniz.

Fiyatlandırma: Planlar 47 $ / ay’dan başlıyor.

 1. Respona

Respona‘nın motorunda sosyal yardım bağlantısı oluşturmak için en iyi fırsatları bulun. Respona, haber gönderilerinden, blog makalelerinden, etkileyicilerden ve daha fazlasından en iyi bağlantı kurma fırsatlarını bulmanıza yardımcı olmak için en iyi veri sağlayıcılarla ortak çalışır.

Respona’nın platformu aracılığıyla bağlantı kurma adım e-postalarınızı otomatikleştirin, geri bağlantıları kontrol edin, doğrudan e-posta adreslerini bulun ve satış konuşmalarınızı derinlemesine kişiselleştirin.

Fiyatlandırma: Planlar 145 $ / ay’dan başlıyor.

 1. Accessily

Accessily, kaliteli bağlantılar kazanmak için bir dizi araç sağlar. Örneğin, geri bağlantı pazarı, konuk gönderilerini kabul eden binlerce yüksek kaliteli web sitesine erişim sağlar. Kategori ve kitle filtrelerini kullanarak tam olarak ihtiyacınız olanı arayın.

Konuk bloglarınızı tek bir yerde depolamanıza ve yönetmenize olanak tanıyan konuk gönderi kitaplığına da erişebilirsiniz. Accessily’nin diğer bazı önemli özellikleri, size geri bağlantı yatırım getiriniz ve trafik bilgilerinizle ilgili içgörüler sağlayan bir geri bağlantı izleme aracı ve bir misafir gönderi planlayıcısı içerir.

Fiyatlandırma: Başlaması ücretsiz

 1. SEMrush

SEMrush‘ın bağlantı kurma aracı, web siteniz için bağlantı kurma fırsatlarının bir listesini toplar ve size sosyal yardım kampanyanızı yönetmenize ve yürütmenize yardımcı olacak bir arayüz sunar, böylece kaliteli bağlantılar elde edebilirsiniz.

Bu aracı SEMrush’ta kullanmak, SEO’nuzun rakiplerinize nasıl yığıldığını görmek için rakiplerinizin yanı sıra bağlantılarınızı analiz etmeyi kolaylaştırır.

Fiyatlandırma: Planlar 119 $ / ay’dan başlıyor.

 

 1. Monitor Backlinks

Monitor Backlinks ile geri bağlantılarınız hakkında bilgi edinin. Özellikleri arasında derinlemesine geri bağlantı raporları, geri bağlantı yönetimi, bağlantı reddi ve toplu bağlantı içe aktarma bulunur.

En iyi bağlantı kurma fırsatlarından yararlandığınızdan emin olmak için geri bağlantılarınızla kalıpları ve eğilimleri görün ve sıralamanıza zarar veren geri bağlantıları bulun.

Fiyatlandırma: Planlar 25 $ / ay’dan başlıyor.

 

 1. Ninja Outreach

Ninja Outreach, her adımda bağlantı kurma stratejilerinizi desteklemeye yardımcı olan hepsi bir arada bir bağlantı kurma yazılımına sahiptir. Ninja Outreach ile, bağlantı kurma fırsatları hakkında markalarla iletişim kurmak, e-posta kampanyaları planlamak ve yerleşik CRM ile sonuçları izlemek için önceden hazırlanmış sosyal yardım şablonlarını kullanabilirsiniz.

Ninja Outreach ile profesyonel bağlantı kurma araçları, rakip bağlantılarını değerlendirmenize, kırık bağlantı oluşturma ve misafir gönderi bağlantısı oluşturma, bağlantı toplama, infografik bağlantı oluşturma ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanır. Ayrıca, yüksek yetkili etkileyicilerin iletişim bilgilerinin bulunduğu devasa bir veritabanına erişiminiz var.

Fiyatlandırma: Planlar 119 $ / ay’dan başlıyor.

 

 1. Pitchbox

Pitchbox, influencerları, blog yazarlarını ve yayıncıları hızlıca ulaşmanızı sağlayan popüler bir platformdur. Sosyal yardımlarınızı Pitchbox ile özelleştirebilir ve kişiselleştirebilir ve henüz yanıt vermemiş potansiyel müşterileri otomatik olarak takip edebilirsiniz.

Sosyal yardım sürecinin her adımı izlenebilir ve sizi veri odaklı kararlar alma becerisiyle donatabilir.

Fiyatlandırma: Fiyatlandırma bilgileri için Pitchbox ile iletişime geçin.

 

Backlink, PPC reklamcılığı ve diğer çevrimiçi yöntemlerle karşılaştırıldığında son derece uygun maliyetli olabilecek iyi bir SEO stratejisinin çok önemli bir unsurudur. Google sayfa sıralamanızı yükseltmek için organik teknikler, her zaman ücretli fırsatlardan daha iyi görülür.

Yazımızda incelemeye çalıştığımız bağlantı kurma araçları, web sitenizin genel SERP sıralamasını iyileştirecek hedeflenmiş bağlantılar oluşturmanıza ve ayrıca size pazar nişinizde daha rekabetçi olmanıza yardımcı olabilecek veriler sağlamanıza yardımcı olur.

Yazımızı beğendiysen, Öneri >> WordPress İçin En İyi Seo Eklentileri nedir << bu yazımızı okuyabilirsin.

Umarım yazımız beğenmişsinizdir. Diğer yazılarımız için tıklayın. <<                         

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler