Telefon

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Uygulamalar

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Uygulamalar

 

Akıllı telefonlar için en iyi uygulamalar, çoğunlukla hayati bir öneme sahip olmasa da telefonunuzu daha verimli şekilde kullanmak, daha iyi bir iletişim ve zamandan tasarruf için gereklidir. Cep telefonunuzda bulunması gereken bu uygulamalar arasında, en işlevsel olanları sizler için seçtik.

Bankanızın Mobil Uygulaması

Birçok insanın çeşitli bankalarda hesabı olması ve akıllı cep telefonu kullanmasına rağmen, bankasının mobil uygulamasını kullanmadığını görüyoruz. Oysaki bankanızın mobil şubesini kullanmak birçok avantaj sunuyor.
Avantajları


• Havale ve EFT işlem ücreti ödemez veya diğer yöntemlere göre daha az ödersiniz.
• Cep telefonu faturalarınızı kolaylıkla ödeyebilir, cep telefonunuza TL yükleyebilirsiniz.
• İnternet, elektrik, su, vergi gibi birçok ödemelerinizi, ücretsiz olarak mobil bankacılık uygulamaları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
• Dilediğiniz hesaba havale ve EFT işlemlerini dakikalar içerisinde yapabilirsiniz.
• ATM veya banka şubesinden yapabileceğiniz işlemlerin tamamına yakınını banka mobil uygulaması ile cep telefonunuzdan yaparak, zamandan tasarruf edersiniz.
• Yerinizden kalkmadan günün her saati fatura ödemesi ve diğer tüm işlemleri yapmak, size konfor sunar.


E-Devlet Uygulaması


Özellikle e-Devlet portalına sıklıkla ihtiyaç duyuyorsanız, akıllı telefonunuzda yer vermeniz gereken uygulamalardan biri de e-Devlet mobil uygulamasıdır. Bu sayede kamu kurumları ile olan ilişkilerinizi daha rahat takip edebilir veya yönetebilirsiniz.


Antivirüs Uygulaması


Akıllı telefon veya tablet gibi mobil cihazınızda bulunması gereken uygulamalardan biri olan antivirüs programları, cihazınızın dışarıdan gelecek saldırılarak karşı korunmasını sağlar. Özellikle bankacılık işlemleri veya internetten alışveriş ödemesi yapıyorsanız, ücreti veya ücretsiz olan bu programlardan birine mutlaka yer vermenizi tavsiye ederiz.


WhatsApp veya BİP Gibi Anlık İletişim Uygulamaları


Yerli iletişim uygulaması olan BİP, son zamanlarda oldukça revaçtadır. Diğer yandan WhatsApp, son zamanlarda WhatsApp gizlilik politikası nedeniyle tercih edilen Telegram, Facebook Messenger gibi farklı uygulamalar, hızlı iletişim sağlar.
Sesli ve görüntülü iletişime olanak veren bu uygulamalar üzerinden, farklı dosya formatları ile dosya alışverişinin de mümkün olması avantaj sağlamaktadır. Bu uygulamaları kullanmak için, biraz internetinizin olması yeterlidir.


Google Haritalar veya Navigasyon Uygulamaları


En iyi mobil navigasyon uygulamaları arasında ücretli ve ücretsiz birçok seçenek bulunuyor. Bu uygulamaların yanı sıra Google Haritalar uygulaması da bilmediğiniz bir adrese yolculuk ederken fazlasıyla faydalı olacaktır.
Özellikle kendi aracınız ile daha önce gitmediğiniz bir adrese giderken, şehirlerarası veya ülkelerarası olsun navigasyon uygulamaları oldukça işinize yarayacaktır. Bu uygulamaları kullanarak, yazacağınız adrese kimseden adres sormadan sorunsuzca ulaşabilirsiniz.


Şifre Yöneticisi Uygulamalar


Cihazınızda kolay bulanamayacak şifreler üreten ve şifrelerinizin sorunsuzca kaydedilmesini sağlayan LastPass gibi şifre yöneticileri, şifre unutma derdine de son veriyor.


Akıllı Şehir Mobil Uygulaması


Birçok büyükşehir akıllı şehir mobil uygulamaları ile daha nitelikli hizmet vermeye başladı. İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Adana gibi büyükşehirler başta olmak üzere, Kayseri gibi farklı büyükşehirlerde Android ve iOS akıllı şehir uygulamaları ile dikkat çekiyor.
Bu uygulamaların tamamından toplu taşıma bileti satın almak mümkün olmasa da, bazı şehirlerin uygulamaları ile toplu taşıma kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. Yakın zamanda diğer şehirlerinde buna geçmesi bekleniyor.
Otobüs saat ve güzergâhlarını görebilir, hatta hattaki otobüsün hangi durakta olduğuna dair bu uygulamalar sayesinde bilgi edinebilirsiniz.


Sosyal Medya Uygulamaları


Aslında Instagram, Facebook veya Twitter gibi sosyal medya sitelerinin mobil uygulamaları, neredeyse her cihazda bulunan uygulamalardır. Bu uygulamalar ülkenizden ve dünyadan anlık haberlerin hızla alınmasına olanak verdiği için önemlidir.
Önemli bir haber, adeta bir virüs gibi sosyal medya üzerinden hızla tüm dünyaya yayılıyor. Ancak yalan haberlerinde aynı hızda yayıldığını da unutmamak gerekir.


Ofis Uygulamaları


Akıllı telefonlar için en iyi uygulamalar arasında yer vereceğiniz ofis uygulamalarını kullanmak için, sadece bir ofis çalışanı olmanız gerekmiyor. Bu uygulamaların birçoğu, gündelik hayatta normal kullanıcılara da farklı kolaylıklar sunuyor.
Ücretli veya ücretsiz olarak kullanabileceğiniz, farklı birçok mobil ofis uygulaması var. Bunlardan size uygun olanını tercih ederek, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


Dijital Temizlik Uygulaması


Norton Clean veya Droid Optimizer gibi mobil cihazınızdaki gereksiz çöp konumdaki dosyaları derinlemesine temizleyecek farklı uygulamalar var. Bu uygulamalar mobil cihazınızda daha fazla alan açarak, cihazın yavaşlamasını en aza indirir ve performansı artırır.
Ücretli sürümleri de olan bu uygulamaların, ücretsiz sürümleriyle de işinizi rahatlıkla görmeniz mümkün.

Akıllı Telefonlar İçin En İyi Uygulamalar
Akıllı Telefonlar İçin En İyi Uygulamalar


Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları


Akıllı cep telefonları için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları arasında sunulan ücretli ve ücretsiz seçenekler, fotoğraflarınızı kolaylıkla düzenlemenize, format değişikliği yapmanıza ve güzelleştirmenize imkân veriyor.
Mobil cihazlarımızı adeta bir fotoğraf makinesi gibi kullandığımız önemli bir gerçekken, telefonumuzda bu fotoğrafları daha iyi hale getirmememize yardımcı olacak uygulamalar olmazsa olmazdır. Üstelik bu uygulamaların tamamına yakını, ücretsiz olarak hizmet veriyor.


Google Cihazımı Bul


Bugün ortalama bir akıllı cep telefonu fiyatı, 3.000 TL civarındadır. Bunun çok üstünde fiyatlara cihaz alanlarda bulunsa da bu ortalama fiyat bile günümüzde bir asgari ücretlinin bir aydan daha fazla çalışarak kazanacağı bir tutardır.
Google Cihazımı Bul uygulaması ile telefonunuzu unuttuğunuzda veya kaybettiğinizi düşündüğünüzde, bulmanıza yardımcı oluyor. Bu uygulama Google Haritalar uygulaması üzerinden, telefonunuzun son görüldüğü konuma gitmenize yardımcı olur. Uygulama sadece akıllı telefonlar için değil, tablet ve akıllı saatler için de kullanılmaktadır.
Tüm bu uygulamaları ve tercihinize göre birkaç uygulama daha ekleyerek cihazınızı kullandığınızda, akıllı telefon veya tabletiniz harika bir konfor sunacak ve daha işlevsel hale gelecektir. Aynı zamanda güvenlik uygulamalarının sağladığı güvenliği de unutmamak gerek.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler