Pazarlama

Dijital Marka Kimliği Nedir ?

Dijital Marka Kimliği Nedir ?

Dijital Marka Kimliği Nedir, Dijital marka kimliği ve tasarımı, küçük veya büyük çaplı ticari işletmelerin markalaşma yolunda mutlaka göz önünde bulundurmaları gereken bir unsurdur. Bir firmanın ticari olarak satışa sunduğu ürün ya da hizmetlerini, sektöründeki diğer rakiplerinden ayırmasını sağlayan isim, tasarım, sembol, slogan ve benzeri özellikler marka kimliği kapsamına girmektedir. Markanın ismi ve logosu sadece o firmaya özgü olmalıdır.

Dijital marka kimliği yönetimi de giderek teknolojikleşen ticari faaliyetler platformunda, internet üzerinden hizmet sunan firmaların dikkatle uygulaması gereken birtakım kuralları içermektedir. Tasarımında dikkat edilmesi gereken hususlara önem verildiği takdirde, firmanın tüketiciler gözünde etkili bir marka iletişim kurması da mümkün olabilmektedir. Bu noktada ilk olarak yeni medya araçları olarak bilinen internet platformunda yer almak şarttır. Firmayı temsil eden bir alan adı sayesinde dijital marka kimliği oluşturmada ilk adımlar atılabilmektedir.

Dijital Markanın Kimlik Tasarımı


Firmaların dijital marka kimliği yönetimi konusunda, bu alanda profesyonel kalitede hizmet veren dijital pazarlama ajanslarından destek almaları oldukça önemlidir. Dijital ölçekte müşteri taleplerini ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilecek bir platform oluşturmak için mobil uygulama, hosting satın alma ve kullanıcı dostu web tasarımı gibi pek çok unsura dikkat edilmesi gerekmektedir. Kurumsal web tasarım hizmetleri bu alanda önemlidir. Responsive web tasarım yani bütün web tarayıcılarında otomatik olarak konumlanan temaların tercih edilmesi de firmaların dijital marka kimliği tasarımında büyük avantaj elde edebilecekleri unsurlar arasında yer almaktadır.

Dijital Marka Kimliği Nedir ?
Dijital Marka Kimliği Nedir ?


Sosyal Medya Entegrasyonu


Dijital marka tasarımında sosyal medya kanallarının büyük önemi bulunduğu her geçen gün giderek artmaktadır. Facebook, Twitter, Google Plus, Instagram, Youtube, Linkedin gibi önemli ve popüler sosyal medya platformlarında firmanın en iyi şekilde temsil edilmesi ve bu platformlar üzerinden firmanın hem hedef kitlesi hem de mevcut müşterileri ile sağlıklı iletişim kurması amaçlanmalıdır. Ürün ya da hizmet satışında yüksek satış grafiklerine ulaşmak isteyen işletmelerin, deneyimli uzmanlar tarafından oluşturulan stratejileri takip ederek sosyal medya entegrasyonunu sağlamaları ve dijital markanın kimliğini oluşturmada en önemli kriterler ve aşamalar arasında yer almaktadır.

Diğer yazılarım için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler