Oyun

Dünyanın En Yaşlı Oyuncusu

Adını Rekorlar Kitabına Yazdırdı


Dünyanın En Yaşlı Oyuncusu, Video ve konsol oyunları pek çok kişinin farklı beklentiler ile yaklaştığı bir konu olduğundan oyuncular açısından farklı anlamlar içeriyor. Nitekim kimi insanlar sadece hoşça vakit geçirmek ve stres atmak için video oyunları oynarken, bazı insanlar da oyunların kurgusu altında yatan hikaye ve oyunculara sunduğu sıra dışı dünya için oyun oynuyor.
Günümüzde en yaygın şekilde tercih edilen rekabetçi oyunlardan açık dünya oyunlarına kadar pek çok oyun türünün meraklısı olduğu biliniyor. Her ne kadar birbirinden farklı oyun türleri bulunsa da hepsinde ortak olan kanı, bu oyunların daha çok gençler tarafından oynandığı yönünde. Fakat dünyanın en yaşlı oyuncusu olarak adını rekorlar kitabına yazdıran Hamako Mori ise bu algıyı kırmak istediğini belirtiyor.


90 Yaşında 


Japonya’da yaşamına devam eden Hamako Mori tam 90 yaşında bir video oyunu meraklısı. Yaklaşık olarak 39 yıldır hem bilgisayarda hem de konsolda oyunlar oynadığını belirten Mori, dünyanın yaşayan en yaşlı oyuncusu olarak adını Guinness Rekorlar Kitabı’na yazdırmayı başardı. Gününün büyük bir bölümünü video oyunları oynayarak geçirdiğini belirten 90’lık Hamako Mori’nin bir de oyunlarının yayınlarını paylaştığı bir YouTube kanalı bulunuyor. 2015 yılında yayın hayatına başladığı Gamer Grandma isimli kanal, şu anda 250 bin aboneye sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Esasında Japonya sınırları içinde oldukça popüler olan kanal, dünyanın dört bir yanından oyun tutkunları tarafından da ilgi görmeye devam ediyor.

Dünyanın En Yaşlı Oyuncusu
“Hayatımdan Gerçekten Zevk Alıyorum”
Verdiği röportajında 39 yıldır aralıksız video oyunu oynadığını belirten Hamako Mori, YouTube kanalında oyun oynamanın yanı sıra oyun ve teknolojik ürünlerin kutu açılışlarıyla incelemelerini de yapıyor. Dünyanın en yaşlı oyuncusu Mori, favori oyununu ise neredeyse tüm oyuncular tarafından bilinen Grand Theft Auto serisi olarak açıklıyor. Hamako Mori, “Bu kadar uzun yaşadıktan sonra oyun oynamanın doğru seçim olduğunu daha iyi anlıyorum. Hayatımdan gerçekten zevk alıyorum.” açıklamasıyla Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiş olmanın da keyfini çıkardığını belirtiyor. Mori ayrıca, gençlerin yanında yaşlıların da çeşitli platformlarda oyun oynayabileceğini söylüyor.

Benzer yazılar için tıklayın

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler