Sosyal Medya

Facebook Blueprint Nedir?

Facebook Blueprint Nedir?

Facebook Blueprint Nedir, Facebook Blueprint, Facebook pazarlaması hakkında ileri eğitim uygulamalarından yararlanılan ve eğitim süreci sonunda sertifika edinilen bir programdır. Diğer yandan kişinin Facebook üzerinden yayınladığı reklam video içeriklerini ne kalitede yaptığını ölçer. Facebook Blueprint, kişinin başarılı reklamlar yapmasına ve hedef kitlesini genişletmesine yardımcı olur.

Facebook Blueprint Nasıl Kullanılır?

Facebook Blueprint kullanmak için izlenen adımlar şöyledir:

  • İlk etapta bir Facebook hesabına sahip olunmalı ve bu hesap ile Blueprint’e dahil olunmalıdır.
  • İnternet üzerinden ‘’https://www.facebook.com/business/marketing/facebook’’ adresine giriş yapılır.
  • Ana sayfanın üstünde yer alan ‘’ kullanmaya başlayın’’ kutucuğuna tıklanır.
  • Listelenen başlıklardan ‘’ Facebook’’ başlığına tıklanır.
  • Yeni ekranda görüntülenen ‘’ reklam oluştur’’ başlığına tıklanır.
  • İşlem ile ekrana gelen Facebook giriş tablosuna mail ve facebook hesabı şifresi yazılıp, ‘’ giriş’’ kutucuğuna tıklanır.
  • Bu adım ile Facebook hesabına Blueprint ile giriş yapılırken aynı zamanda hesap açılışı da gerçekleştirilmiş olur.
  • Görüntülenen yeni ekran üzerinden ‘’hedef kitle belirle’’ sekmesine tıklanıp tercih edilen bir hedef kitle tanımlanır. Diğer yandan bu alanda bulunan ‘’eğitim’’ sekmesine tıklanarak da reklam yapımı ile ilgili eğitim içerikleri görüntülenir.
  • Hedef kitle seçimi ardından çıkan yeni ekranda ise hazırlanan bir reklam videosu yükleme alnına sürüklenip yayınlanır.

Bu adımlar kapsamında Facebook Blueprint kullanımı gerçekleşir. Program reklamların kalitesine ve ulaştı hedef kitleye bağlı olarak ne kalitede olduklarını ölçer ve bildirir.

Facebook Blueprint Nedir
Facebook Blueprint Nedir

Facebook Blueprint Türkçe Eğitimi Var Mı?

Facebook Blueprint Türkçe dilde eğitim verir. Programın kullanılması halinde ‘’eğitim’’ sekmesinde sunulan 3 farklı kategori içerisinde Türkçe eğitim alınır. Blueprint Sertifika, Live ve E-Eğitim başlıkları ile listelenen tüm eğitim içerikleri Türkçe dil desteği ile görüntülenir. Eğitimler kapsamında sertifikalar edinilir.

Facebook Blueprint eğitimlerinin ders içeriklerinde ise Facebook Terminology, Direct Response Marketing konuları yer alır. Tüm bu ders performanslarının sonunda ise Facebook kullanıcılarının yayınladıkları reklam videolarının kalitelerini yükseltebilmeleri amaçlanır. Kalitesi yükseltilen videolar ile hedef kitlesinin genişletilmesi amaç edinilir. Facebook Blueprint derslerinin sonunda ise kullanıcılara e-mail adresleri üzerinden sertifikalar teslim edilir.

 

Diğer yazılar için tıklayın.

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler