Güvenlik

Facebook Mobil Cihazlarda 2FA Güvenlik

2017'den beri masaüstü sürümünde güvenlik anahtarlarını desteklemektedir 2FA Genişliyor.

Facebook Mobil Cihazlarda 2FA Güvenlik

 

Facebook Mobil Cihazlarda 2FA Güvenlik, Şirket Perşembe günkü bir blog yazısında, Facebook‘un mobil cihazlarda iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) için fiziksel güvenlik anahtarları desteğini genişlettiğini söyledi. Sosyal platform, 2017’den beri masaüstü sürümü için güvenlik anahtarlarını desteklemektedir, ancak bugünden itibaren, iOS ve Android uygulamalarındaki kullanıcıların da hesaplarını güvence altına almak için bunları kullanmalarına izin verecek.

İki faktörlü kimlik doğrulama, çevrimiçi hesaplar için başka bir destek katmanı sağlar ve kullanıcıların parolaları ve ek bir bilgi parçasıyla, genellikle üçüncü taraf bir sistem tarafından oluşturulan sayısal bir kodla oturum açmasını gerektirir. Bu doğrulamada, Her iki bilgi parçası yoksa, bir tanesine sahip olmak hesabınıza erişilmesini çok daha zorlaştırır.

Facebook Mobil Cihazlarda 2FA Güvenlik
Facebook Mobil Cihazlarda 2FA Güvenlik

Facebook‘un blog gönderisinde, “Hangi cihazı kullanırlarsa kullansınlar, hesaplarının güvenliğini artırmak için herkesin fiziksel güvenlik anahtarlarını kullanmayı düşünmesini şiddetle tavsiye ediyoruz” deniyor.

Cihazınıza USB veya Bluetooth kullanılarak bağlanan fiziksel güvenlik anahtarları, çevrimiçi hesapları korumanın en iyi yolu olarak kabul edilir. Kimlik doğrulayıcı uygulamaları veya SMS uyarıları gibi diğer yöntemler, kullanıcıların yazması için kodlar oluşturur, ancak kodlar potansiyel olarak erişim arayan kötü niyetli bir üçüncü taraf tarafından ele geçirilebilir. Bir kullanıcı, kendi kişisinde veya yakınında tutması gereken anahtarı cihazına bağladığında, kimliğini doğrular ve oturum açmasına izin verir.

Twitter, bu haftanın başlarında, 2FA‘nın etkin olduğu hesapların güvenlik anahtarlarını tek kimlik doğrulama yöntemi olarak kullanmalarına izin verecek gelecekteki bir güncelleme planladığını söyledi. Şu anda, Twitter kullanıcıları yedek olarak bir güvenlik anahtarı ve ikinci bir 2FA yöntemi kullanabilir.

 

Benzer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler