İnternetTrend

Google 2020 Çekirdek Güncellemesi

Google 2020 Çekirdek Güncellemesi

 

       Google 2020 Çekirdek Güncellemesi, Google çekirdek algoritma güncellemesi 2020 yılı Mayıs ayı itibarıyla yeniden gündeme gelmiştir. Resmi olarak Mayıs 2020 Temel Güncelleme adıyla bilinen bu düzenleme ile birlikte, algoritmanın işleyişi üzerinde yapılan yeni farklılıklar neticesinde birçok SEO sonucunun doğrudan etkileneceği görülmektedir. Arama sonuçları üzerinde en kaliteli verilere en çabuk sürede ulaşılmasını sağlamak ve dolayısıyla kullanıcı deneyimini yükseltmek amacıyla Google 2020 çekirdek güncellemesi uygulamaya geçirilmiştir.

Google’ın bugüne kadarki gerçekleştirmiş olduğu tüm güncellemelerde olduğu gibi Mayıs ayı çekirdek algoritma güncellemeleri de oldukça geniş çaplı düzenlemelerdir. Bu yüzden Google Blog ve şirketin resmi Twitter hesapları üzerinden konuyla ilgili resmi açıklamalarla duyuru yapılmıştır. Güncellemelerin yaklaşık iki hafta sürdüğü açıklandığı için, önümüzdeki birkaç gün içinde arama sonuçları üzerindeki temel etkilerini gözlemlemek de mümkün hale gelecektir.

Google Kaliteli İçeriği Destekliyor

Google kullanıcı dostu içerik üretimi konusunda internet kullanıcılarına verdiği desteği, Mayıs ayı çekirdek algoritma güncellemesi ile de öne çıkaracaktır. Tahminler, Google’ın daha önceki güncellemelerinde olduğu gibi kaliteli içerik konusunun arama motorlarında yapılan sonuçlarda daha ön plana çıkarılmasını sağlayacağı yönünde belirtilmektedir. Bu yüzden Google arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almak veya ilk sayfadaki yerini korumak isteyen ticari işletmelerin veya blog sahiplerinin Google 2020 çekirdek güncellemesi döneminde sitelerinde köklü değişiklikler yapmamaları konusunda deneyimli uzmanlar tarafından uyarılar yapılmaktadır.

Google Çekirdek Güncellemesinin Amacı

Google çekirdek güncellemesi hedefi, tüm ülkelerde internet kullanıcılarının yaptıkları arama sonuçlarında geniş ölçüde fark edilir etkiler üretmektir. Web sitelerinde çekirdek güncelleme duyurusu yapıldıktan sonra nedensiz yere dalgalanma görülebilmektedir. Nitekim bu dalgalanmalar sırasında web sitelerinin arama motorları üzerindeki sıralamalarının aniden yükselmesi mümkünken benzer şekilde sert düşüşler de yaşanabilir olmaktadır.

Google tarafından yapılan güncellemeler akabinde arama motoru üzerindeki sıralamalarda meydana gelen değişiklikler genellikle içerik alaka düzeyinin bir yansıması olarak bilinmektedir. Bununla birlikte son güncelleme sırasında mevcut olmayan pek çok içeriğin şu anda yayına alınması Google 2020 çekirdek güncellemesi sırasında web sitelerinin arama motoru sonuçları sırasında kendilerine avantaj sağlayabilecekleri faaliyetler arasında yer almaktadır.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler