Seo

Google Adsense Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense Dikkat Edilmesi Gerekenler, Google Adsense, internet sitesi sahiplerinin site içeriği ile alakalı reklamları internet sayfalarında göstererek para kazanmalarını sağlayan bir platformdur. Google Adsense sayesinde internet sitenize giren kişi kadar ve giren kişilerin internet sitenizde tıkladığı reklamlar kadar para kazanırsınız.

İnternet sitenizi Google Adsense’ye kayıt ettirmek için dikkat etmeniz gerekenler olduğu gibi kayıt ettikten sonra da dikkat etmelisiniz. Google Adsense kayıt olmadan önce sitenizde haksız bir kazanç elde edilmemesi adına sitenizin ziyaretçilerinin organik olması gerekmektedir.

İnternet sitesi sahiplerinin hakları olduğu gibi reklam verenlerin de hakları vardır. Bu hakları korumak ve kazançların haklı bir şekilde dağılmasını sağlamak için Google Adsense bazı kurallar koymuştur. Bundan dolayı Adsense başvuru yaptıktan ve sahip olduktan sonra da dikkat etmelisiniz.
Sizler için Google Adsense başvuru sürecinde dikkat etmeniz gerekenleri hazırladık. Umarım yazımızı beğenir ve Google Adsense yayıncıları arasına kabul edilirsiniz.

Google Adsense Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense başvuru yapmadan önce ve yaparken dikkat etmeniz gereken bir kaç kural vardır. Bu kurallar Google Adsense yayıncısı olarak kayıt edilmeniz için gereklidir. Eğer siteniz daha önce Google Adsense başvurmasına rağmen red yediyse bu kurallara dikkat ettikten sonra tekrar başvurmalısınız. Google Adsense başvuru yapmadan önce ve yaparken dikkat etmeniz gerekenler:

● Adsense başvuru yapmadan önce internet sitenizin bütün ayarlamalarını yapmanız gerekmektedir. Temanızı yüklemeli ve düzenlemelisiniz. Sonrasında en az 20 içerik girişi yapmalısınız ki adsense sizin içeriklerinize de bot gönderip onay versin.
● Adsense başvuru yapmadan önce logo ayarlamanız, sitenizde en az 20 içerik bulunması ve sitenizdeki içeriklerin indexlenmesi gerekmektedir.
● Sitemizdeki içeriklerin indexlenmesi için Google Search Console için bir site haritası oluşturmalısınız. ( Site haritası oluşturmadan da indexlenebilir fakat bu hem süreci hızlandıracaktır hem de iç seo yapmadan indexlenmesine olanak sağlayacaktır. )
● Başvuru yaparken yabancı bir adsense açacaksanız bile ödeme hesap türünü Türkiye olarak seçmelisiniz.

Başvuru yapmadan önce söylemiş olduğumuz maddeleri uygulamaya özen gösterin.

Google Adsense Dikkat Edilmesi Gerekenler
Google Adsense Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense Başvuru Yaptıktan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Google Adsense başvuru yaptıktan sonra da dikkat etmeniz gerekenler vardır. Bu durumlara dikkat etmemeniz durumunda hesabınız kapanabilir veya bir süreliğine para kazanmanız durdurulabilir. Başvuru sürecinde ve onay aldıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler:
● Başvuru süreci boyunca günde 1 içerik yükleyerek arkadaşlarınıza internet sitenizi paylaşın 3-5 tıklama alması bile fayda sağlayacaktır.
● Google Adsense onay verdikten sonra sitenizde reklamlar yayınlanmaya başlayacaktır. Reklamlara kendiniz tıklamayın ve belirli bir hitiniz yoksa arkadaşlarınıza tıklamasını söylemeyin.
Google Adsense kuralları harici içerikler paylaşmayın. Bu sizin hesabınızın direkt kapatılmasına neden olacaktır. ( +18 konular veya yasa dışı konularda paylaşım yapmak direkt olarak hesabınızın kapanmasına neden olacaktır. )

Bahsetmiş olduğumuz hususlar haricinde internet sitenize düzenli bir şekilde içerik girer ve içerikler üstünde çalışırsanız güzel kazançlar elde edersiniz. Herkese bol kazançlar.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler