İnternetTelefon

Google Lens Yeni Güncellemeleri İle Sahnede

Google Lens Yeni Güncellemeleri İle Sahnede

Google Lens Yeni Güncellemeleri İle Sahnede, Google Lens, yeni özellikler ve farklı güncelleme detayları kazanıyor. Görsel tanımlama uygulaması Google Lens, standart koşullarda Google Asistan ve fotoğraflar ile entegre şekilde çalışır. Açıklanan yeni güncelleme detayları ile bu özelliklerine ek olarak, bilgisayarlara metin kopyalama, görsel çeviri ve yazı metinleri üzerinde arama yapma fonksiyonları sunuyor. Rapor hazırlama ve ödev yapma alanlarında kullanıcıların faydalanabileceği pek çok yeni özelliğin Google Lens içine eklenmesi gündemde. Eklenen yeni güncellenmelerin ise 5.0 üzeri Android cihazlar ile kullanılabileceği açıklanmıştır.

Google Lens Yeni Güncellemelerinin Çalışması

Güncellemeler kapsamında, android telefondan Google lens ile metinlerin fotoğraflarının çekilmesi ve bilgisayara aktarılması sağlanır. Yeni yapılan güncelleme adımları ile artık ekrana tanıtılan yazılı metinler kısa süre içerisinde bilgisayara aktarılarak, metin Google içinde Google lens ile her hangi bir kelimenin aratılması sağalabilecek. Bu işlem kapsamında veri aktarma süresi kısalırken, metin içi kelimelerin hızlı şekilde bulunması avantajından yararlanılır.

Google Lens Yeni Güncellemeleri İle Sahnede
Google Lens Yeni Güncellemeleri İle Sahnede

Yeni Google Lens güncellemesi kapsamında bilgisayara metin aktarımına ek olarak, kamera ile görüntülenen yazılar kısa sürede çevrilir. Eklenen yeni buton özelliği ile çeviri uygulamasını açmaya gerek kalmazken, metin içerisinde tercih edilen bir sözcük seçilip Google’da anında aratma işlemi gerçekleştiriliyor.

Google Lens Yeni Entegre Sistemi

Google Lens artık Xiaomi cihazlarının kameralarıyla da entegre şekilde çalışıyor. Google Asistan aracılığı ile erişilen yeni güncellemeler kapsamında Android 5.0 üzerinde her hangi bir cihaza sahip olanlar, kolaylıkla Google Lens kullanımı sağlarlar. Kişi İOS bir cihaza sahipse App Store aracılığıyla Google Lens uygulamasını indirerek tüm güncellenmiş özelliklerden faydalanabilecek.

Tüm yeni özellikler ve güncellemelerden faydalanmak isteyenler, Android 5.0 üzeri cihazlardan, Play Store ve App Store uygulamalarını kullanarak, Google Lens indirme işlemini gerçekleştirip, kamera yardımı ile son değişiklikleri deneyimleme imkanı buluyorlar.

Google Lens metin çevirme, metni bilgisayara anında aktarma, metin içi sözcük arama, bunana sözcüğü Google içinde aratma gibi birden fazla yeni özellik sunarak, tek görüntü ekranı üzerinden birden fazla uygulamanın gerçekleştirebileceği sayıda işlem çeşidi yapma imkanı veriyor.

Diğer yazılar için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler