İnternetSosyal Medya

Google Rankbrain Nedir?

Sayfa İçerik Tablosu

Google Rankbrain Nedir?

 

Google Rankbrain Nedir, Google Rankbrain, Google tarafından 2015 senesinde kullanılmaya başlanan yapay zeka algoritmasıdır. Google Rankbrain internet arama işlemlerinde kullanılan etkili sıralama faktörlerinden biridir. Aram sonuçlarını iyileştirme temelli kullanılır.

Google Rankbrain İşlevleri Nelerdir?

 

Google Rankbrain fonksiyonları şu şekilde sıralanırlar:

  • Harfleri ve sayıları matematiksel işlemler ile bir algoritmaya dönüştürme,
  • Yapay zeka sistemini otomatik olarak öğrenme,
  • Yarattığı algoritma ile Google arama sonuçlarını iyileştirmek,
  • Google’da arama yapın internet kullanıcıları daha iyi sonuçları hızlı şekilde sunma,
  • Arama işleminde yazılan kelime içinde bulunana lokasyon, anahtar kelime öğelerini analiz ederek arama sonucunu gösterme,
  • Kişinin tam olarak neyi aradığını anlamaya çalışma,

Google Rankbrain bu işlevler kapsamında çalışma sergileyerek, internet kullanıcılarına en verimli sonuçları sunmayı amaçlayan bir algoritmadır.

Google Rankbrain Nedir
Google Rankbrain Nedir?

Google Rankbrain, İçerik Pazarlama Bağlantısı

 

Google Rankbrain, metin pazarlama bağlantısı hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:

  • Google Rankbrain içerik pazarlama işlemlerini doğrudan etkiler.
  • Bu algoritma doğru şekilde anlaşılarak hazırlanan ve metinlere eklenen anahtar kelimeler, içerik pazarlama başarılarını yükseltir.
  • İçeriğin SEO odaklı olması ve internet kullanıcılarının arama kriterlerine cevap vermesi için Google Rankbrain algoritmasına uyumlu olması gerekir.
  • Hazırlanan bir içerik içerisinde sadece anahtar kelime değil, anahtar kelimeye yakın ve eş anlamlı kelimeler kullanılarak, metin Google Rankbrain’e uyum hale getirilip, içerik pazarlama başarısı yükseltilir.

Google Rankbrain Odaklı Metin

Google rankbrain odaklı yazılı içerik, anahtar kelimeleri günlük yaşamda kullanılan sözcüklerden oluşan ve arama sıralamalarında yükselmeyi sağlayan metin çeşididir.

Bu algoritmanın varlığı arama motorlarında üst sıralarda yer almak için klasik anahtar kelimelerin kullanımı yerine, insanların günlük yaşantıda kullandığı dil üzerinden metin oluşturma işlemini gündeme getirir. Google Rankbrain’e uyumlu yazılan metinler SEO açısından başarılı ve arama sonuçlarında yükselen içeriklerdir.

Google Rankbrain uyumlu bir içerik oluşturmak için, anahtar kelimeler günlük yaşantı dilinde kullanılan sözcüklerden seçilir. Bu anahtar kelimeler ile aynı anlama gelen birden fazla türev kelime metin içerisinde dağınık şekilde kullanılır. Bu adımlar kapsamında ise Google Rankbrain kendisine uyumlu metinleri, internet kullanıcılarını sunmak için daha yüksek alanlara taşır.

 

Benzer yazılar için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler