Seo

İç SEO Nedir?

İç SEO Nedir?

İç SEO Nedir, İç seo bir internet sitesinin içerisindeki kısımlarının arama motorundan ziyade arama yapan kullanıcılara uygun hale getirilmesi işlemidir. Birçok kişi bunu yanlış olarak tanımlar ve arama motoru algoritmasına uygun hale getirmek olarak bilir fakat bu yanlış bir tanımdır. Sitenize girmesini istediğiniz kullanıcılara uygun bir internet sitesi hazırladığınız zaman bütün iç seo ayarlarınız sağlıklı bir şekilde oluşturulmuş olur. Örnek vermek gerekirse anahtar kelimeler ile doldurulmuş bir internet sitesi yerine arama hacmi düşünülerek hazırlanmış bir site daha kaliteli olacaktır. Çünkü Google anahtar kelime üzerinden sitenin kalitesini ölçmeyi artık yapmıyor. Peki iç seo nedir?

İç seo nedir, sayfanızın hangi tür kullanıcıya hitap edeceğini belirlemeniz ve bu doğrultuda sayfanızı hazırlamanızdır. Bir kullanıcı internette araştırma yaptığı zaman arattığı şeyi sizin siteniz tam olarak verebiliyorsa iç seo bakımından kaliteli bir siteniz vardır.

● İç seo yaparken sitenizi başlık ve description kısımlarını düzenleyin.
● Sitenizin hız testini yapın ve 2,5 saniyeden aşağı sürede çalışmasını sağlayın.

 

İç Seo Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


İç seo işleminin yapımında dikkat edilmesi gereken pek çok şey bulunmaktadır. Bu özelliklere dikkat ederek daha ilgi çekici ve güzel bir site yapabilirsiniz.
İç Seo yaparken dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki şekildeki gibi verilmiştir.

İç SEO Nedir?
İç SEO Nedir?

Screaming Frog ve benzeri yardımcı programlar sayesinde sitenin kırık linki olup olmadığı kontrol edilmelidir.
● Temiz bir kod şekline sahip bütün web siteler, örümceklerin gözünde çok değerli bir hale gelir. Bu örümcekler kod yerine içeriği okuma işi ile ilgilenirler. Bu da yapılan web siteye sıralama kazandırır.
● Çalışılan kelimeler spam haline gelecek kadar fazla yazılmaması gerekmektedir. İçeriğin içinde bile anahtar kelimelerin pek bir önemi olmazken meta keywords olarak yaklaşık 20 ile 30 arasında anahtar kelime eklememelisiniz. Bu web siteye yalnızca zarar verecektir.
● Görsellerin bütün hepsinde alt başlık kullanılmalıdır.
● İlgili sektör bakımından oldukça fazla içerik yayınlamak yerine daha iyi ve kaliteli içerikler bulundurmak web sitenin sıralamasını arttırmaktadır.
● İçerikler sizi her zaman ilk sıraya taşıyabilecek en önemli anahtardır.

İç Seo Uzmanı

İç Seo uzmanı sizin yerinize internet siteniz için bütün site içi seo ayarlamalarını yapan kişilerdir. İnternet sitenizin gerekli ayarlamalar yaparak ve içerikleri uygun hale getirerek ideal bir sıralamaya getirmeye çalışırlar. Bunu yaparken getirebilecekleri en ideal sıraya getirmeye çalışırlar fakat ilk sayfada yer almak oldukça zordur. Ayrıntısız küçük arama hacimlerinde daha iyi başarılar elde etmeniz daha kolay olacaktır.

İç seo uzmanı olarak çalışan kişiler arama motorlarında uzman olan kişilerdir. İnternet sitelerini Google ve diğer arama motorlarında uyumlu hale getirmek için çalışırlar. İnternet sitenizi analiz ederek içeriklerin uygunlaştırılması, internet sitenizin hızının artırılması vs. birçok işlem uygularlar. Bunların neticesinde arama motorlarında daha üst sıralamalar elde edersiniz ve internet sitenizi daha çok kişi ziyaret eder.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler