Teknoloji

Microsoft PowerPoint Yapay Zeka ya Geçti

Microsoft PowerPoint artık size yardımcı olabilir

Microsoft PowerPoint yapay zeka ya geçti

 

Microsoft PowerPoint yapay zeka ya geçti, Sunum pratiği yapmanıza yardımcı olan Microsoft’un Presenter Coach’u bir süredir PowerPoint‘in web sürümünde mevcut, ancak sonunda uygulamanın masaüstü ve mobil sürümlerine geliyor. Microsoft‘a göre bu özellik artık Mac, Windows, iOS, Android ve tabii ki web’de mevcut olacak.

PowerPoint Presenter Coach, bir sunumun pratiğini yüksek sesle uygularken sizi dinler ve ne söylediğinizi analiz eder ve “um” veya “ahh” gibi dolgu kelimeleri kullanarak çok hızlı veya yavaş konuştuğunuzda sizi uyarabilir. slayttaki kelimeleri okumak örn (kişisel bir evcil hayvanım). Hem Windows hem de iOS için PowerPoint’te ki denemelerde, şaşırtıcı derecede iyi çalıştı ve Microsoft‘un yapması gereken her şeyi yaptı. Sonunda size pratik yapmanız gerekenleri anlatan küçük bir yardımcı olacak.

Microsoft PowerPoint yapay zeka ya geçti
Microsoft PowerPoint yapay zeka ya geçti

Genişletilmiş kullanılabilirliğin yanı sıra, özelliğin sunumunuzu daha iyi hale getirmeye çalışabileceği bazı yeni yollar da var: vücut diline bakabilir (göz teması kuruyorsanız veya bir şeyleri öne koyuyorsanız kameraya ne kadar yakınsınız yüzünüzün) ve kelimeleri tekrar ediyorsanız veya yanlış söylediğinizde sizi uyarır. Ve evet, yine de sunumunuzda küfür etmemenizi söyleyecek. 🙂

Bu özellik, uygulamanın Mac sürümünde daha çıkmadı, ancak iOS’ta kullanabilirsiniz. Microsoft, Presenter özelliğinin ay sonuna kadar tüm Mac kullanıcılarına sunulacağını söyledi.

Microsoft ayrıca, ses özelliğin işlenmesinin sunucularında yapıldığını ancak depolanmadığını söyledi. Bunun, özelliği internet bağlantısı olmadan kullanamayacağınız anlamına geldiğini unutmamak gerekir.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler