Seo

Odak Anahtar Kelime Belirleme

Sayfa İçerik Tablosu

Odak Anahtar Kelime BelirlemeOdak Anahtar Kelime Belirleme, SEO anahtar kelime bulmamız yazacağımız makalelerin daha iyi bir şekilde optimize edilmesi için oldukça önemlidir. Arama motorlarında odak anahtar kelimenizde üst sıralara kolay bir şekilde çıkabilirsiniz.
Google gibi arama motorlarında sitenizin içeriğinin görünürlüğünü artırmak çok önemlidir. Bu sıralamalarda üst sıralara çıkmanın bir numaraları kuralı arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO işlemidir. SEO bir içeriği yazım kurallarına göre yazmak değildir o içeriği arama motorlarının okuyabileceği şekilde yazmaktır. SEO sitelerin için aşırı önem taşımaktadır. Sitenizin hitlenmesini yani gelir getirmesini istiyorsanız arama motorlarında sıralamaya girmekten başka çareniz yok. Yazılarınızın arama motorlarında yükselmesi için önemli olan bir diğer husus kullanacağınız anahtar kelimenin araştırmasıdır. SEO anahtar kelimesi nasıl bulunur bu konulara değineceğimiz yazımıza başlayalımSEO İçin Anahtar Kelime Nedir?


Anahtar kelime bir içeriğin arama motorlarının optimizasyonu açısından içeriği üst seviyelere çıkarır. SEO çalışması yaptığınız sitenizde üst seviyelere çıkmaktadır. Bu anahtar kelimeler profesyonel bir şekilde ve detaylıca araştırılmasının ardından bulunan anahtar kelimelerdir. SEO için anahtar kelime çalışmalarını düzgün sonuç veren programlarla yapmanız önemlidir. Bu belirtilen şeyleri yapmanız durumunda sitenizin hiti artacak ve sıralamalarda yer alacaksınız. Anahtar kelime seo açısından bu kadar etkili bir etkendir. Bundan dolayı sitesine içerik üreten kişilerim merak ettiği bir soru var ben seo için anahtar kelimeleri nasıl bulacağım.

Odak Anahtar Kelime Belirleme
Odak Anahtar Kelime BelirlemeSEO Anahtar Kelimeleri Bulma


Anahtar kelimeleri üstte de belirttiğim gibi detaylı ve profesyonel bir şekilde araştırmaların sonucunda bulabilirsiniz. Bu anahtar kelimelerini bulmadan önce aklınızda bulundurmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Önemli olan ilk maddemiz yazınızın yayınlanacağı internet sitesi, yazdığınız içeriğin anahtar kelimesinde otoritesi ne kadar. Alan adınızın otoritesi anahtar kelimenizde çok büyük rol taşıyor. Diğer önemli nokta ise anahtar kelimesinin yazınızın içerisinde geçmesidir.

Yazıya başlamadan önce anahtar kelimenizi belirlemiş olmalı ve yazacağınız içeriği o anahtar kelimeye göre doldurmalısınız. Sıralamalarda yükselme olayı çok farklı değişkenlere bağlı bir süreçten ibarettir. Hatta birazcık kafa karıştırıcı bir konudur. Fakat bu zorluğu kolayca aşabileceğiniz programlar bulunmaktadır. Google tarafından ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz anahtar kelime planlayıcısı size yardımcı olacaktır. Bunun için önce bir gmail hesabı oluşturun daha sonrasında google ads hesabı açın oradan anahtar kelime planlayıcı kısmından yapabilirsiniz.SEO Anahtar Kelime Planlayıcıları


Anahtar kelime planlayıcı, siteler hitlerinin büyük çoğunluğunu google’dan sağladıklarından en güncel verilen google araçlarından gelecek verilerdir. Fakat google kelime planlayıcı haricinde anahtar kelime planlama konusunda ve SEO için önemli bir diğer araç Ahrefs’tir. Ahrefs içerisinde bulunan özelliklerle siteniz için seçeceğiniz anahtar kelimenin zorluğunu, güncel sıralama bilgisi gibi önemli ve kritik bilgilere erişmiş olursunuz. Fiyat olarak biraz pahalı bir hizmet olduğundan ilk aşamada Google’un sağladığı ücretli servisleri kullanabilirsiniz. Devamında daha kapsamlı araştırmalar için farklı araçlara geçersiniz.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler