Telefon

Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 8 Uygulama

Sayfa İçerik Tablosu

Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 8 Uygulama

 

Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 8 Uygulama, eğitim hayatları ile birlikte sosyal hayatta da kolaylıklar sağlıyor. Her öğrenci bu uygulamaların önemli bir kısmına cihazında yer vererek, hayatı hem daha kolay hem de daha eğlenceli ve konforlu hale getirebilir.

Aşağıda yer verilen uygulamaları, Android veya iOS tabanlı akıllı cep telefonlarınıza indirebileceğiniz gibi, tabletlerinize de indirerek sağladıkları kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.


Google Drive


Önemli Google servislerinden olan Drive, ders içeriklerinize dilediğiniz yerden ulaşmak ve kolay taşımak için harika bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Google Drive üzerine yükleyeceğiniz ders içeriklerinize dilediğiniz zaman online ortamlardan ulaşabilir veya güvenle sağlayabilirsiniz.

Google Drive İndir

Google Kep Uygulaması


Öğrenciler için olmazsa olmaz şeylerden biri, sıklıkla not almaktır. Not alma ihtiyacınızı oldukça kolaylaştıracak uygulamalardan biri olan Google Keep uygulamasının “Not Alın” kısmıyla, daha düzenli notlar alabilir, bu notları mail ile gönderebilir veya Drive hesabınıza aktarabilirsiniz.
Hatırlatıcı özelliklere sahip olan uygulamanın bilgisayar sürümünün de olması, öğrenciler için daha büyük kolaylıklar sunuyor.
Diğer yandan “Akıllı telefonlar için en iyi ücretsiz not alma uygulamaları” başlığımızda, farklı dijital not alma seçeneklerine de bakabilirsiniz.


Google Keep İndir

Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 10 Uygulama
Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 10 Uygulama


CamScanner


CamScanner mobil uygulaması da öğrenciler için önemli kabul edilebilecek uygulamalar arasındadır. 100 milyonu aşkın indirilme sayısıyla en fazla indirilen mobil belge tarama uygulaması olan Cam Scanner ile görsel belgelerin taranması, yazdırılması ve gönderilmesi gibi birçok seçenekten faydalanabilirsiniz.


CamScanner İndir


Kunduz


Son derece başarılı yerli yapım uygulamalardan biri olan Kunduz, Android ve iOS tabanlı cihazlarınıza indirebileceğiniz muhteşem bir eğitim uygulamasıdır.
ALES, KPSS, LGS ve YKS sınavına hazırlanmakta olanlar için harika bir kaynak olan Kunduz, 20 bini geçkin öğretmen ile online ortamda hizmet veriyor. 8 milyondan fazla sorunun cevaplandığı uygulamanın, öğrenciler için oldukça faydalı olacağı kesindir.


Kunduz Uygulaması İndir


Google Çeviri


Özellikle lise ve üniversite eğitimi alan öğrencilerin ihtiyaç duyabilecekleri gelişmiş çeviri uygulaması, Google tarafından ücretsiz sunulan uygulamalardan biridir. Akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz uygulama, web sürümü ile de tatmin edici sonuçlar veriyor.
180’den fazla dil desteği ile farklı diller arasında çeviri yapmak, Google Translate ücretsiz uygulaması ile fazlasıyla mümkün.


Tablet ve Akıllı Telefonlar İçin  Google Çeviri İndir


Canva


Özellikle grafik tasarım dersleri alıyor veya bölümünüz bununla alakalı ise, Canva bu konuda işe yarar seçenekler sunuyor. Sunum ve CV hazırlama gibi işleriniz için de kolaylıkla kullanabileceğiniz Canva, Türkçe dil desteğine de sahiptir.
Canva Mobil Uygulaması İndir


Pomodoro Tekniği Uygulaması


Öğrencilerin Hayatını Kolaylaştıran 8 Uygulama, Öğrenciler için işe yarar mobil uygulamalardan biri olan Pomodoro uygulaması, daha verimli ders çalışma rahatlığı sunuyor. Bilindiği gibi verimli çalışma tekniklerinden biri olan ve etkisi kanıtlanan Pomodoro tekniği, 25 dakika çalışma ve ardından 5 dakikalık dinlenmeyi esas alıyor. Farklı dinlenme ve çalışma metotları ile derslerinize verimli çalışmak ve sınavlara hazırlanmak için, bu uygulamaya cihazınızda yer verebilirsiniz.
Pomodoro Uygulaması İndir


Duolingo


Çalışma planı yapmak isteyen her öğrencinin telefonunda olması gereken uygulamalar arasındaki Duolingo, iyi bir planlama için kolaylıklar sunuyor. Çalışmalarınızı planlı hale getirmenin yanı sıra akılda kalıcı bir pratiklik sunan Duolingo, günlük istediğiniz çalışma süresini seçerek çalışan ve dil öğrenimine yönelik kullanılmaktadır.
Seçeceğiniz sürelere göre Zinciri Kırma pratiği sunan uygulamayı kullanmadığınızda, gün sayısı sıfırlanarak harcayacağınız zaman zorlaşıyor. Mümkün olduğu kadar planlı bir çalışmaya uyarım ve yabancı dil öğrenmek istiyorum diyorsanız, günde kısa bir süre ayırarak bunu başarabilirsiniz.


Duolingo İndir

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler