OnePlus 8 Pro Renk Filtresi Kamerası Hayranlarını Üzdü

OnePlus 8 Pro Renk Filtresi Kamerası Hayranlarını Üzdü


Son dönemde akıllı telefon sektöründe yapmış olduğu atılım ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran ve geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan OnePlus’ın bu yıl içinde tanıttığı amiral gemisi modeli OnePlus 8 Pro, global lansmanın ardından markanın hayranları tarafından oldukça beğenilmişti. Fiyatının beklenenden biraz yüksek olması sebebiyle, OnePlus markasının yüksek kaliteyi düşük fiyata sunma politikasına ters düştüğünü belirtilmişti. Telefonun en iddialı özellikleri arasında gösterilen renk filtresi kamerası hakkında hayranları üzecek bir haber paylaşıldı.


Akıllı telefon dünyasında yüksek ve yenilikçi teknolojileri en uygun fiyat seçenekleri ile sunmayı temel prensip haline getiren OnePlus markasının geçtiğimiz haftalarda tanıtılan en tepe modeli OnePlus 8 Pro ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. Akıllı telefonun yüksek performansa sahip olan yenilikçi ekranının yanı sıra özellikleri ile dikkat çeken kamerasıyla da sektörde oldukça iddialı olduğu biliniyordu. Global tanıtım etkinliğinde OnePlus 8 Pro’nun içinde bir adet de renk filtresi kamerası bulunduğu açıklanınca hayranlar tarafından heyecanla karşılanmıştı. Fakat OnePlus markasından paylaşılan en güncel bilgiye göre; OnePlus 8 Pro renk filtresi kamerası belirli bir süre kullanımdan kalkacak.


Nesnelerin İçini Gösterebilen Renk Filtresi Kamerası


OnePlus markasının bugün Weibo platformu üzerinden paylaştığı en güncel bilgilere göre bir sonraki yazılım güncellemesi ile birlikte 8 Pro modeli için renk filtresi kamerası devre dışı bırakılacak. Akıllı telefon dünyasında öne çıkan özelliklerden biri olan kızılötesi ışık toplama yeteneği ile dikkat çekmeyi başaran bu kamera, belirli plastik ve kumaş gibi malzemelerin içini gösterebilme özelliğine de sahipti. OnePlus hayranları tarafından şok haber şeklinde karşılanan bu gelişmeye sebep olan durumun geçici olacağı bildirildi. OnePlus şirketinin bu sorunu çözdükten sonra nesnelerin içini gösterebilen renk filtresi kamerasını yeniden kullanılabilir hale getireceği ön görülüyor.


Yapılan testler için ileride hukuki sorunlarla uğraşmak istemeyen firma yetkilileri, , önümüzdeki hafta yayınlanacak güncelleme ile birlikte kızılötesi ışık toplama yeteneğini devre dışı bırakılacağını duyurdu. Yapılan testler sonucunda, ince kumaşlı giysilerin içerisi bir nebze de olsa görüntülenebiliyor. İnce bir tişört içerisine gizlenen ve çıplak gözle bakıldığında iPhone‘a ait olduğu anlaşılmayan kutunun, OnePlus renk filtresi kamerasıyla bakıldığında anlaşılabilir hale geldiği test edildi.

Yorum Yaz

error: Yazı koruması