İnternetTrend

Sitenizin Performansını Test Etmek İçin 7 Araç

Sayfa İçerik Tablosu

Sitenizin Performansını Test Etmek İçin 7 Araç

 

Sitenizin Performansını Test Etmek İçin 7 Araç, Site performansını test etmek, kullanıcılarınıza harika bir deneyim sunduğunuzdan emin olmanın önemli bir parçasıdır. Sadece bu değil, aynı zamanda SERPS’te (Search Engine Results Pages) en üst sıralarda yer alma yeteneğinizi de etkiler. Arama motorları, özellikle Google, kullanımı kolay siteleri tanıtmalarını sağlamak konusunda hassastır. En hızlı, en sezgisel siteler genellikle diğerlerinin üzerinde bir avantaja sahip olacaktır.

Onların arasında olduğunuzdan emin olmak için, sürekli test şarttır!

Test yapmadan, birçok kullanıcınızı etkileyebilecek site sorunlarını gözden kaçırmak kolaydır. Unutmayın, bir kullanıcının bir sitenin yavaş olduğunu fark etmesi yalnızca bir tam saniye sürer. Bu, size ve çözümlerinize olan güvenlerini azaltabilir. Kullanıcı ürünlere göz atarken, alışveriş sepetini doğrularken veya ödeme yaparken özellikle acımasız olabiliyor.

Peki bu konuda ne yapabilirsiniz? Neyse ki yardımcı olabilecek pek çok araç var.

Şimdi bazılarına bakalım.

1. GTMetrix

 Harika ücretsiz araçlar söz konusu olduğunda Google, Web tasarımcılarına ve geliştiricilere birlikte çalışabilecekleri ücretsiz araçlar sağlamak için elinden geleni yapar. Bir üçüncü taraf uygulaması olan GTMetrix, Google’ın PageSpeed ​​Aracını açık kaynaklı YSlow projesiyle birleştirerek web sitenizin hızı için anında bir not sağlar. Hız problemlerini teşhis etmek için en hızlı tek elden cevap olabilir. Her hız testi, düzinelerce bireysel sıralama ve eyleme geçirilebilir tavsiye öğeleri içeren özel bir rapor üretir.

2. Screenfly

Dışarıda sayısız tarayıcı var ve her gün iddialı yeni uygulamalar ortaya çıkıyor. Chrome ve Firefox, deneyimli kullanıcılar arasında aslan payına sahip olsa da, kullanıcılarınızın ne tür bir sistem kurulumuna sahip olabileceğini asla gerçekten varsayamazsınız. Çözüm, QuirkTools’tan Screenfly‘dır. Basitçe site adresinizi yazarak düzinelerce popüler platformdan site görüntülerine erişebilirsiniz. (Biraz daha fazla eğlence için Screenfly’ın kendi URL’sini adres çubuğuna koymayı deneyin.)

3. GEO Screenshot

Günümüzün tamamen duyarlı Web deneyimleri için özelleştirilmiş içerik daha önemli hale geliyor. Çoğu bit ve parça özel içerik, kullanıcının coğrafi konumuna bağlıdır. Bu araç, coğrafi hedefli içeriğinizin, coğrafi olarak hassas SEO sıralamanızın ve diğer bölgesel faktörlerin nasıl çalıştığını görmek için size mevcut en kolay yöntemi sunar. Konuma ek olarak, görüntüleme platformunu ve tarayıcıyı da özelleştirebilirsiniz. Yine de, daha yavaş sitelerin zaman aşımı riski vardır.

Sitenizin Performansını Test Etmek İçin 7 Araç
Web Sitenizin Performansını Test Etmek İçin 7 Araç

4. Google Analytics

Google Analytics’in bu liste için bariz bir seçim olduğunu gerçekten düşünmeyebilirsiniz. Sonuçta, anında tavsiye vermez – verileri derinlemesine incelemeniz gerekir. Ancak ücretsiz araçlar söz konusu olduğunda, bundan daha iyisi yoktur. Ayrıca, size en önemli performans bilgilerini sağlayabilir: Kullanıcılarınızı nerede kaybediyorsunuz? (Merak edenler için, Kullanıcı Akışı Raporu genellikle bunu saçınızı çekmeden yapmanın en iyi yoludur.)

5. Dead Link Checker

Piyasada çok sayıda bağlantı kontrol aracı var, bu yüzden bunu gözden kaçırmış olabilirsin, ancak, araç çantanızda bir bağlantı denetleyicisine sahip olmamak, bir yıldız tornavidaya sahip olmamak gibidir. Dead Link Checker, toplu işler için en iyisi olabilir, çünkü birden fazla web sitesinde çalışabilir ve ardından son raporu size e-postayla gönderebilirsiniz. Bir sayfadaki veya tüm sitedeki her bir bağlantıyı dikkatlice kontrol ederek bulduğu tüm 403 ve 404 hatalarını üretir.

6. Nibbler

Nibbler‘a ilk geldiğinizde neye baktığınızı merak edebilirsiniz. İpuçları açısından pek bir şey sunmaz ve bir raporun oluşturulması uzun zaman alabilir. Erişilebilirlik, kullanıcı deneyimi, pazarlama ve teknoloji dahil olmak üzere bir puanı sentezlemek için sitenizdeki on dokuz farklı sayfa içi ve sayfa dışı işlevi test eder. Aracın ücretsiz sürümü, nerede işlem yapılması gerektiğine dair genel bir fikir edinmek için yeterli olan beş sayfayı değerlendirir.

7. HubSpot Website Greyder

Son olarak, HubSpot’un en iyi araçlarından biri. HubSpot’un platformunda ve birçok Web mülkünde her türlü yararlı şeyi bulacak olsanız da, Website Grader güç ve kullanım kolaylığını birleştirir. Yukarıdaki diğer araçların çoğunun aksine, mobil ve performans istatistiklerinizle birlikte size SEO ve güvenlik faktörleri verir. Şu anda yapabileceğiniz etkili, ayrıntılı ince ayarlar listesi ile sizi güçlendirir ve en önemli önceliklerinizi vurgular.

Bu Yazıyı Okumak İçin Geçen Zamanda Sitenizin Tamamını Test Edebilirsiniz!

Yukarıdaki belirttiğim araçlarla, web sitenizin performansını sadece bir saat içinde test etmek ve iyileştirmeye ihtiyaç duyduğunuz alanları bir günden daha kısa sürede bulma gibi bir şansınız olacak 🙂  Bu da, kullanıcılarınız için mümkün olan en iyi performansı sunarak güven oluşturmanıza ve onları motive etmenize yardımcı olacak.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler