Oyun

Sony PlayStation 5 Hakkında Yeni Gelişme

Sony PlayStation 5 Hakkında Yeni Gelişme

Sony PlayStation 5 Hakkında Yeni Gelişme

Sony PlayStation 5 Hakkında Yeni Gelişme, Tüm dünya da milyonlarca kullanıcısı bulunan Sony Play Station oyun konsolunun en yeni versiyonu olan Play Station 5’in oyun severlere tanıtımının yapılacağı tarih büyük bir merakla bekleniyor. Son günlerde oyun otoriteleri arasında çok konuşulan rapora göre Sony Interactive Entertainment’in planlanan Play Station 5 tanıtımın önümüzdeki ay içinde gerçekleşeceği iddia edildi.

Oyun severler tarafından büyük bir merakla beklenen Sony PlayStation 5 oyun konsolunun global lansman tarihi sır gibi saklanıyor. Oyun meraklılarının her geçen gün hakkında araştırma yaptığı PlayStation 5 tanıtım tarihi ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Bu yıl en çok konuşulan söylentileri ile adeta oyun konsolu gündeminin tek ana maddesi haline gelen Play Station 5 ile ilgili raporlarda konsolun tanıtım tarihinin 4 Haziran olacağı öne sürülmüştü. Fakat VentureBeat’ten Jeff Grubb’un Twitter paylaşımına göre Sony Play Station 5 global lansmanının tarihi kesin olmamakla birlikte haziran ayının başında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Sony PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Hakkında Yeni Gelişme
Sony PlayStation 5 Tanıtım Tarihi Hakkında Yeni Gelişme

PlayStation 5 Tanıtımı İçin Geri Sayım Devam Ediyor

Sosyal medyanın gündemine oturan paylaşıma göre yaz boyunca Sony PlayStation 5 konsolunda oynanacak oyunların tanıtımına çıkılması bekleniyor. Bu etkinlikte Play Station 5 için hem birinci hem de üçüncü parti oyunların da paylaşımı yapılmış olacak. Grubb, Twitter hesabından yaptığı açıklamasında Sony tarafından gerçekleştirilmesi beklenen ikinci etkinliğin ağustos ayı başlarında State of Play yayını ile PS 4 ve PS 5 oyunlarının duyurulacağı bilgisini de paylaştı. Ağustos ayına kadar Sony Interactive Entertainment’in sosyal medya ya da PlayStation 5 Blog üzerinden gerçekleştirileceği ön görülen canlı yayına dair önemli bilgiler paylaşması bekleniyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizdeki yerli Sony Play Station 5 meraklılarının da geri sayıma devam ettiği lansman öncesinde bir atak da rakipten geldi. Microsoft’un 9 ile 10 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirmesi beklenen Xbox Series X etkinliği ile birlikte önümüzdeki haziran ayının adeta konsol savaşlarına sahne olacağı ve konsol fanlarını karşı karşıya getireceği düşünülüyor. Son raporlara göre haziran ayının ilk haftası itibarıyla Sony Play Station 5 global lansmanı gerçekleşmiş olacak.

 

Diğer yazılar için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler