Teknoloji

Teknolojik Gelişmeler

(2021)

Sayfa İçerik Tablosu

Teknolojik Gelişmeler

 

Teknolojik Gelişmeler, Her yıl olduğu gibi 2021 yılında da teknolojik gelişmeler hız kesmeden devam edecektir. Eğer teknolojiyi seviyor ve asla geride kalmak istemiyorsanız, 2021 yılında sizi bekleyen teknolojik gelişmeler hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Hayatımızın her noktasına yerleşen teknoloji, bu yılda da farklı alternatifleri ile karşımıza çıkacaktır. Dolayısı ile teknolojinin hiçbir anını kaçırmak istemiyor ve her zaman yakından takip etmek istiyorsanız, 2021 teknolojik gelişmeler nelerdir? Sorusunun cevabını güncel olarak takip etmeniz tavsiye edilir.


Teknolojik gelişmeler nelerdir ?


2021 yılında insanları bekleyen pek çok farklı teknolojiler ortaya çıkacaktır. Dolayısı ile bu teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, hayatınızın pek çok alanında kullanabilir ve hatta hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. İşte tüm detayları ile 2021 teknolojik gelişmeler…


• Katlanabilir akıllı telefon


Akıllı telefonlar artık hemen herkesin hayatında yer almaktadır. Ama 2021 yılında görenleri şoke edecek bir yenilik samsung tarafından geldi. Samsung galaxy fold katlanabilen telefonunu üretti. Aslında bu telefon modeli 2019 yılında geliştirildi. Ama yüksek fiyatı nedeni ile çok fazla kitleye ulaşamamıştı. Ama 2021 yılında katlanabilen telefon teknolojisine Huawei Ve Xiaomi markaları da dahil olacaktır. Bu sayede katlanabilen telefon piyasasında büyük bir rekabet oluşacağa benziyor. Artan rekabetler sonucunda katlanabilen aklı telefonlara olan ilgi de yükselecektir.


• Üç boyutlu yazıcılar


Üç boyutlu yazıcıları mutlaka duymuşsunuzdur. Ama bu yazıcılar 2021 yılında evlerin baş köşelerinde yerini alamaya başlayacaktır. Hayal ettiğiniz her ürünü üç boyutlu yazıcılar sayesinde saatler içinde elde edebileceksiniz. Ev eşyalarından oyuncaklara kadar, her alanda kullanıma açık bir teknolojidir. Şimdiden tüm merakları üzerine çekmeyi başaran üç boyutlu yazıcıların kullanıcı kitlesi de bir hayli fazla olacağa benziyor.

Teknolojik Gelişmeler
Teknolojik Gelişmeler


• Deri altına yerleştirilebilen çip teknolojileri


Bilim kurgu konulu filmleri seven kişiler, deri altına yerleştirilen çipler hakkında az çok bilgi sahibidir. 2021 yılında ise artık film senaryolarından çıkıp, hayatın içinde yer almaya başlayacak bu teknolojiyi ilk kez 2016 yılında İsveçli bir firma çalışanlarının deri altına yerleştirmişti. 2021 yılında deri altına yerleştirilebilen çiplerin kullanımının fazlalaşmasının sebebi ise korona virüstür. Salgın hatalığın takip edilebilmesi ve yayılmasını önlemek amacı ile deri altı çipler bu yıl daha fazla kullanılmaya başlanacaktır. Aslında, deri altı çipler ilk etapta pek çok kişi için korkutucu gibi görünse de hastalığın önüne geçmek için iyi bir adım olacağa benziyor.


• Akıllı gözlükler


Bu seneye kadar, akıllı telefon teknolojisinin yerini hiç bir şeyin tutmayacağı düşüncesi var olsa da artık akılı gözlükler bu düşünceleri tam tersine çevireceğe benziyor. 2009 yılında google bünyesinde dikkat çeken akılı gözlükler, APPLE GLASS ürünü ile hemen herkesin hayatında yer alacak gibi görünüyor. Akıllı gözlükler sayesinde sevdiklerinizle görüntülü görüşmeler yapabilir, film izleyebilir ve daha pek çok etkinliği kolayca gerçekleştirebilirsiniz. 2021 yılında akıllı gözlük teknolojisi tüm hızı ile pek çok kişiye ulaşacaktır.


• Robot köpekler


Robotların hayatımızın her alanında yer alması artık kaçınılmaz oluyor. Özellikle 2021 yılına damgasını vuracak teknolojilerden biri de robot köpeklerdir. Boston dynemics gibi kendini ispatlamış robotları üreten firma bu kez de robot köpekler ile gündemdeki yerini korumaktadır. Çevresini tanıma özelliğine sahip olan bu köpekler ayrıca belli kilodaki çeşitli eşyaları da taşıyabiliyor. Kendini yalnız hisseden kişiler için robot köpekler, adeta bir kurtarıcı olacağa benziyor. Ayrıca, diğer robot köpeklere göre fiyatı da oldukça uygun olacağı haberleri verilmiştir. Şimdiden merakla beklenen bu teknoloji, 2021 yılında son derce popüler bir hal alacaktır.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler