Sosyal Medya

Twitter Dünya Liderlerinin Hesaplarını Gözden Geçirecek

Twitter, Dünya Liderlerinin Hesapları ile İlgili Anket Başlattı

Twitter Dünya Liderlerinin Hesaplarını Gözden GeçirecekTwitter Dünya Liderlerinin Hesaplarını Gözden Geçirecek, Twitter, dünya liderleriyle ilgili politikalarını gözden geçirmeyi planlıyor ve bu politikaların neye benzemesi gerektiği konusunda girdi arıyor. Twitter, 19 Mart’tan 12 Nisan’a kadar bir anket yapıyor ve genel olarak “[halkın] dünya liderlerinin Twitter’daki diğerleriyle aynı kurallara tabi olması gerektiğine inanıp inanmadığını” bilmek istiyor.

Anket size varsayımsal bir durum ve yapılması gereken olası eylemlerin bir listesini verir. Ayrıca, liderlerin diğer hesaplarla daha çok mu, daha az mı yoksa aynı miktarda incelemeyle mi karşılaşması gerektiği ve platformun bir başkan veya başbakanı yasaklamasının uygun olup olmadığı gibi sorular soruluyor.

Twitter Dünya Liderlerinin Hesaplarını Gözden Geçirecek
Twitter Dünya Liderlerinin Hesaplarını Gözden Geçirecek

Twitter’ın dünya liderleri için mevcut kuralları Ekim 2019’da belirlendi, ancak o zamandan beri çok şey oldu. Ocak 2021’de Twitter, ABD Başkanı Donald Trump’ı Capitol çetesini teşvik eden tweetleri nedeniyle yasakladı. Yasak, platformun kendisiyle ve Venezuela ve Brezilya’dan diğer dünya liderleriyle koronavirüs hakkında yanlış bilgileri tweetleyerek nasıl başa çıkılacağını anlamaya çalışmasının ardından geldi.

Elbette, Twitter sadece halkın görüşlerini alıp onunla birlikte hareket etmeyecek. Şirket ayrıca dünyanın her yerinden “insan hakları uzmanlarına, sivil toplum kuruluşlarına ve akademisyenlere” danışacağını söylüyor. Twitter ayrıca anketi 14 farklı dilde yayınlamayı planlıyor, ancak şu anda yalnızca İngilizce olarak sunuluyor. Tartışmak isterseniz buradan ankete katılabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler