Seo

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı

 

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı, Gerçekten işe yarayan ücretsiz SEO araçları mı arıyorsunuz? Doğru SEO araçları, çevrimiçi pazarlama stratejinizi geliştirmenize yardımcı olmak için size yardımcı olabilir. Sonuç almak için, ücretli yazılımları kullanmanıza gerek yok; ücretsiz araçlar da sonuç almak için etkilidir.

En güçlü ücretsiz SEO araçlarından bazılarına bakalım:

1. Google Anahtar Kelime Planlayıcı

Seo araçlarıyla ilgili yazılmış hiçbir makale, hepsinin büyükbabası olan Google Anahtar Kelime Planlayıcı‘yı yazıda değinmeden olmaz. AdWords hesabınıza bağlı ücretsiz bir araç olan Anahtar Kelime Planlayıcı, anahtar kelimelerinize veya fikirlerinize dayanarak anahtar kelime önerileri sağlamak için Google’ın geniş kapsamlı arama verileri hazinesini kullanır. Ayrıca, tıklama başına maliyet ve rekabet hakkında da fikir verebilir.

2. Google Analytics ve Google Arama Konsolu

Analytics, iyi bir SEO stratejisinin merkezinde olmalıdır. Google Analytics’i Google Search Console ile eşleştirerek, kullanıcıların sitenizi nasıl bulduğuyla ilgili çok miktarda bilgi edinirsiniz. Zaten sağlıklı bir trafiğiniz varsa, düzinelerce, hatta yüzlerce varyant anahtar kelime bulmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca, sayfa dışı SEO başarısının çekirdeği olan backlink profilinize göz atmak için kullanabilirsiniz.

3. Spyfu

Spyfu ücretli bir hesaba kaydolmanızı sağlamak için elinden gelen her şeyi yapsa da, ücretsiz sürümü rekabeti kapsamak için inanılmaz araçlar sunuyor. Rakiplerinizin hangi anahtar kelimeleri kullandığını, sıralamalarının nerede iyileştirildiğini veya kötüleştiğini ve PPC (pay-per-click) stratejilerinin nasıl göründüğünü öğrenebilirsiniz. 

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı

 

4. MozBar

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı, Moz.com, en güçlü ve çok yönlü Seo araçlarından bazılarına ev sahipliği yapıyor, ancak hepsi Chrome için ücretsiz MozBar uzantısının esnekliğini sunmuyor. MozBar’ı kullanarak, ziyaret ettiğiniz herhangi bir sayfa için anında SEO istatistikleri alabilirsiniz. Genellikle sayfanın kaynak kodunu kontrol ederek elde ettiğiniz verileri bile anlamlandırarak bir sitenin nasıl oluşturulduğunu anlamanız çok daha kolay olur.

5. SEOWorkers Analiz Aracı

Bu ücretsiz araç, Web üzerindeki herhangi bir sayfanın SEO özelliklerinin anında dökümünü sağlar. Size başlık etiketleri ve meta veriler gibi sayfa içi SEO faktörleri hakkında bilgi vermekle kalmaz, aynı zamanda öneriler ve arka plan araştırmaları da sunar. Herhangi bir sayfada hemen atmanız gereken en önemli adımları arıyorsanız, bu araç işinize yarayacaktır.

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı

 

6. Woorank

Woorank, özelleştirilmiş, eyleme geçirilebilir SEO önerileri sunmaya adanmış başka bir ücretsiz araçtır. Burada birçok yararlı özellik var, ancak bir şey öne çıkıyor: Sosyal medya analizi. Birkaç saniye içinde Woorank, büyük sosyal medya ağlarında sahip olduğunuz Küme sayısı, Paylaşımlar ve yorum sayısını size söyleyebilir. Ayrıca sitenizin mobil görüntülemesini anında görmenizi sağlar.

7.Seo Minion

SEO Minion, çoğu SEO araç çubuğunun ötesine geçen çok popüler bir Chrome uzantısıdır. Gerçekleştirdiği hızlı işlevlerden bazıları, sayfa içi SEO’yu analiz etmek, bozuk bağlantıları kontrol etmek, Hreflang kontrolleri, bir SERP önizleme aracı ve şık bir Google arama konumu simülatörüdür. Kesinlikle denemeye değer.

8. HotJar

HotJar, SEO için çevrimiçi ısı haritaları konseptine öncülük eden ilk markalardandır. Ücretsiz sürümü, en önemli sayfalarınızda sınırlı sayıda ısı haritası tutmanıza ve günde 2.000 sayfa görüntülemeden bilgi toplamanıza olanak tanır.

9. Google PageSpeed ​​Insights

Ücretsiz SEO araçları 10 SEO Aracı, Sayfanızın yükleme hızı yalnızca SEO için değil, kullanıcı deneyimi için de önemlidir. Çalışmalar, kullanıcıların iki saniyeden daha kısa bir yükleme gecikmesini tanıyabildiğini ve hayal kırıklığına uğrayabildiğini göstermiştir. Bu araçla, yükleme sürelerinizi hızlandırma ve sayfanızın oluşturulma şeklini artırma konusunda önemli tavsiyeler alırsınız. 

10. SEOquake

Piyasadaki tüm SEO araç çubuklarından SEOquake muhtemelen en güçlü olanıdır ve çok sayıda yapılandırma seçeneği ile birlikte gelir – böylece SEO gereksinimlerinize uyacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ziyaret ettiğiniz her URL için veri sunmanın yanında, temel sayfa içi denetimler gerçekleştirebilir, alan adlarını karşılaştırabilir ve verilerinizi dışa aktarabilirsiniz

Herhangi bir iddialı çevrimiçi işletme veya e-ticaret projesi sonunda birçok önemli uygulamanın ücretli sürümlerine ihtiyaç duyacaktır. Bununla birlikte, bu ücretsiz alternatiflerle, sizin için neyin işe yaradığını bulma ve güçlü bir teknoloji yığını oluşturmaya başlama şansına sahip olursunuz. 

Benzer yazılar için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler