İnternetTrend

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Sayfa İçerik Tablosu

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları, Uzaktan çalışma kavramı yeni değildir. Birçok kuruluş, çalışanları için avantaj olarak bu esnekliği sunmaktadır. Sadece son beş yılda, uzaktan işlerde yüzde 44’lük bir artış oldu. Ve bu rakamlar, işletme sahiplerine işyerinin geleceğine yönelik bir projeksiyon sundu. Upwork tarafından yapılan 2019 tarihli bir araştırma, 2028 yılına kadar ekiplerin yüzde 73’ünün uzaktan çalışan insanlara sahip olacağını öngördü. Virüs salgını veya doğal afetler gibi belirli olayların etkisi göz önüne alındığında, henüz çalışanlarının evden çalışmasına izin vermeyen birçok şirket, operasyonlarını mümkün olduğunca sorunsuz işlemesi için hızla gelişmeye ve adapte olma hazırlıklarına başladı.

Evden Çalışma Şirketleri Nasıl Değiştiriyor

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları, Evden çalışmanın işgücü ve işverenleri üzerindeki olumlu etkisini gösteren çok sayıda veri bulunmaktadır. Birçok işletme, çalışanların moral ve iş memnuniyetinde bir artış ile birlikte verimlilikte bir iyileşme görmektedir. Bir liderlik perspektifinden bakıldığında, bir şirket uzaktan çalışmayı (COVID-19 salgını sırasında olduğu gibi gerekliliğin dışında ya da günlük operasyonları için yeni bir süreç olarak) benimsediğinde, şirket içi kültür dinamikleri değişecektir.

Güçlü Bir Verimlilik Kültürünü Geliştirmek için ipuçları


Yöneticinin, mevcut işleyişi korumak ve verimliliği artırmak için uzak çalışanlarla ara sıra iletişimde olmasından daha fazlasını yapması gerekir. Uzaktan çalışmanın etkisi, işletmeleri kültürel düzeyde etkiler. Uzaktan çalışmak için yazacağım ipuçları, esneklik üzerine inşa edilmiş güçlü bir kültürü teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Birçok şirket iş gücünü gözlemlemek için genellikle çok fazla zaman ayırır. İnsanların masalarında ne kadar süre kalmadıklarını izliyor ya da kimin geç geldiğini veya erken ayrıldığını belirlemek için raporlar oluştururlar. Personelinizin kararlı olmasını ve iş görevlerini yerine getirmesini sağlamak önemli olmakla birlikte, gerçekte neyi başardıklarının dışında hiçbir şeye odaklanmanıza gerek yoktur.

Önemli olan çıktıya odaklanmaktır. Çalışanlar görevlerini yerine getiriyor ve iyi yapıyorlarsa, başka ne önemlidir ki? Değerli hissederken onları motive etmek için katkılarından dolayı onları tanıdığınızdan emin olun. Bu, çalışanlarınıza uzaktan çalışırken dahi gerçekten istediklerini verir – güveniniz ve özerklik duygusunu aşılar. Bunu sağlamanın en iyi yolu ise etkili bir iletişimdir.

Beklentileri ve Öncelikleri belirleyin:


Personeliniz genellikle evden çalışırken bir ölçüde kendi cihazlarına ile çalışır. Mevcut projelerini kontrol etmek için masalarına gidemezsiniz. Ekibinizdeki herkesin doğru şeyi doğru zamanda yapmasını sağlamanın en iyi yolu, onlarla düzenli olarak buluşmaktır. Bölümünüzün öncelikleri üzerinde çalışmak için her gün net beklentiler belirleyin.

Ortak Çalışmaya Devam Et:


Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları, Uzaktan çalışmanın bir ton avantajı vardır, ancak en büyük dezavantajı bu yüz yüze etkileşime sahip değildir. Bir sonraki ürün lansmanınız için fikirleri beyin fırtınası yapmak veya üretim hattından kanıtları yan yana incelemek ve görüşmeleri bizzat yapmak için ekibinizi bir konferans odasına çağıramazsınız. Ancak yapabileceğiniz şey, durumu en iyi hale getirmektir. İşbirliği sadece ekibiniz farklı yerlerde çalıştığı için ölmez. Aslında, doğru araç ve yazılımlarla, ofis içi işbirliklerinden daha iyi olabilecek yeni yollarla işbirliğine devam edebilirsiniz.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım SeçenekleriUzaktan çalışma söz konusu olduğunda, ekiplerinizin çeşitli yazılım araçlarına ihtiyacı vardır. Verimliliğinizi düzenli olarak en üst düzeye çıkarmak için ihtiyacınız olan farklı yazılım türleri vardır.

Bulut Depolama Hizmetleri


Herhangi bir işletme için, uzaktan çalışma sunmasanız bile, muhtemelen en önemli araç bulut depolama alanıdır. Doğru bulut depolama hizmeti ile tüm dosyalarınızı ve belgelerinizi doğru kişiler tarafından güvenli ve erişilebilir tutabilirsiniz. Peki bunlar nedir bir bakalım:


Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Google Drive 
Ekipleriniz belgeleri, e-tabloları, slayt sunularını ve Google Drive’a yüklediğiniz diğer dosyaları paylaşabilir. Bu hizmet tüm cihazlarda sorunsuz bir şekilde senkronize edilir ve her zaman erişilebilirlik sağlar.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

 

Dropbox 

Bulut depolama alanında bir başka lider isim olan Dropbox, iş ve kişisel kullanım için en iyi seçimdir. Kullanıcı dostu olmasıyla bilinir. Kullanıcılar masaüstlerinde, bağlı olan diğer aygıtlar arasında eşitlenen ve her zaman güncellenen dosyalara erişebilecekleri özel bir klasör alır.

 

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Microsoft OneDrive 

Windows kullanıcıları için mükemmel çözüm olan Microsoft OneDrive, Windows 8 ve 10 işletim sistemlerinde yerleşik olarak bulunur. Word, Excel ve Powerpoint dahil olmak üzere tüm Microsoft Office ürünleriyle de son derece iyi çalışır.

Proje Yönetim Yazılımı


Çok fazla şirket, projelerini yönetmek için tek gereken e-posta olduğunu düşünüyor. Bu tamamen yanlış bir düşüncedir. Çalışanlarınız spam klasöründeki iletileri kaybedebilir, yanlışlıkla bir iş arkadaşınızın e-posta adresini eklemeyi unutabilir, uzun bir ileti dizisindeki bir iletiyi kaybedebilir ve yüzlerce kolay e-posta hatası yapabilir.Neyse ki, proje yönetim yazılımı var. Şirketinizin devam eden girişimlerini yönetmek için aşağıdaki yazılımlardan birini tercih edebilirsiniz:

 

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Teamwork


Bu tam proje yönetimi araçları paketi birkaç temel ürünü içerir:
Ekip Çalışması Masası – Müşteri iletişimini yönetmenize yardımcı olacak yardım masası yazılımı.
Ekip Çalışması Sohbet – Ekiplerinizin anında iletişim için kullandığı sohbet yazılımı.
Ekip Çalışması Alanları – Bilgilerinizi düzenli tutmak için belge yönetim yazılımı.
Teamwork CRM – Boru hattı yönetimine yardımcı olan satış CRM yazılımı.
Basitçe söylemek gerekirse, Teamwork uzak ekiplerinizi yönetmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

 

Basecamp


Proje yönetiminde lider bir isim olan Basecamp, bilgilerinizi merkezileştirerek ve planlamanızı basitleştirerek mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunar.Gösterge panosu, üzerinde çalışılan tüm projeler ve şirket çapında diğer önemli iletişimler hakkında kapsamlı bir genel bakış sunar.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Jira


Scrum kullanan takımlar için mükemmel bir arkadaş olan Jira, dünyanın en iyi iş yazılımı sağlayıcılarından birinden geliyor. Atlassian yazılımı, Airbnb ve Toyota dahil olmak üzere birçok büyük kuruluş tarafından kullanılmaktadır.Ekipler arasında dağıtılan her görev için tam bağlam elde edin. Ayrıca planlamanızı iyileştirebilir, yeni öncelikler ortaya çıktıkça esnek kalabilir ve bunu Slack, GitHub, Zendesk ve HubSpot gibi kullanabileceğiniz diğer araçlarla entegre edebilirsiniz.

İşbirliği Yazılımları

Doğru iletişim araçları yerinde olduğunda, ekibiniz uzaktan çalışmaya geçtiklerinde adımlarını kaybetmez. Doğru işbirliği yazılımını kullanırken iletişim sorunlarından kaçınmak kolaydır. İşbirliği için tasarlanan birçok yazılım aracı çok amaçlıdır, bu nedenle sadece bir sohbet yazılımından daha fazlasıdır. Aşağıdaki yazılımlardan birini tercih edebilirsiniz:

 

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Slack

Bizim kişisel favorimiz olan Slack, her büyüklükteki ekip arasında iletişimi kolaylaştıran bir mesajlaşma yazılımıdır. Mesajlaşmaya ek olarak, VoIP aramaları yapabilir, sohbet yoluyla dosya ve video gönderebilir ve hatta geçmiş notlara hızlı başvuru için sohbet geçmişini derinlemesine inceleyebilirsiniz. Ayrıca, bireysel ekipler için kanallar oluşturabilirsiniz, böylece herkes belirli girişimlerden haberdar olabilir.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Microsoft Teams

Microsoft ürünlerini kullanıyorsanız, Office 365’te mevcut olan Microsoft Teams ekibiniz için mükemmeldir. Özellikler arasında sohbet, video konferans ve elbette Word ve Excel gibi Office uygulamalarında işbirliği bulunmaktadır. Diğer kurumsal yazılım çözümlerinin çoğuna benzer şekilde, Teams de mevcut araç takımınızla iyi entegre olur.


Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Workplace by Facebook

Facebook, işletmelerin tıpkı sosyal medya dünyasında olduğu gibi bağlantıda kalmalarına yardımcı olmaya çalışıyor. Workplace’in arkasındaki vizyonları iddialı ve “her şekil, büyüklük ve sektörden kuruluşlarda iletişimi, kültürü ve iş akışlarını dönüştürmeyi” amaçlıyor. Bir yayın yoluyla tüm kuruluşa haber ve güncellemeler sunmanıza, eğitim için video materyallerini paylaşmanıza, anketler yayınlamanıza ve video görüşmesi yoluyla toplantılara ev sahipliği yapmanıza olanak tanıyan ortak bir platformdur. Ayrıca, çeşitli bulut hizmetleri ve diğer araçlarla entegre olur.


Konferans Yazılımı

Toplantılar uzaktan çalışma dünyasında hala önemlidir. Konferans yazılımı burada devreye girer. Web seminerleri ve diğer çevrimiçi etkinliklerin yanı sıra dahili aramalara ve toplantılara ev sahipliği yapmak için en iyi yazılım araçlarından birini kullanarak şirketinizi sürekli başarıya hazırlıyorsunuz. Aşağıda en çok tercih edilen yazılımları görebilirsiniz.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Zoom

Zoom, herhangi bir şirketin ihtiyaçlarına uyan hepsi bir arada bir konferans aracıdır. Basit mesajlaşma ve sohbetlerden sesli ve görüntülü konuşma konferans ve ekran paylaşmaya kadar etkili toplantıları ve etkinlikleri kolayca düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm cihazlarla uyumludur. Diğer önemli özellikler arasında özel konferanslara ev sahipliği yapmak için özel olarak tasarlanmış Zoom Odaları ve birkaç güçlü entegrasyon sunan bir uygulama pazarı yer alır.

Uzaktan Çalışmak için En İyi Yazılım Araçları

Google Hangouts

Görüntülü konuşma uygulamaları denilince akla Google Hizmeti, Google Hangouts gelir, Kullanımı kolay yazılım sağlamak için her zaman Google’a güvenebilirsiniz. Konferans görüşmelerine ev sahipliği yapmak için Hangouts daha kolay olamazdı. Siz ve ekibiniz istediğiniz zaman, istediğiniz yerden görüşebilir ve toplantı yapabilirsiniz. Diğer taraftan Google diğer ürünü Google Meet hd görüntü kalitesi ve G Suit kullanıcıları için devreye soktu.


GoToMeeting

Sesli ve görüntülü konferans ve ekran paylaşımı dahil bir konferans aracının beklenen tüm özelliklerine sahip olursunuz. Ancak GoToMeeting’i öne çıkaran en iyi özellik, ne kadar mobil dostu olduğudur. Sadece bir akıllı telefon ve uygulama ile etkinliklerinizi ve toplantılarınızı düzenleyebilirsiniz. Esneklik hakkında konuşun.

Uzaktan Çalışma

Koşullar ne olursa olsun, şirketiniz geçici veya sürekli olarak uzaktan çalışmaya yöneliyorsa hazırlıklı olmanız gerekir. Bu, olumlu bir çalışan deneyimi sağlamak ve ekiplerinizin gelişmesine yardımcı olmak için gereklidir. Bu geçişe hazırlanmanın ilk adımı uzaktan çalışmak için en iyi yazılım çözümlerini bulmaktır. Mevcut ihtiyaçlarınızı değerlendirerek başlayın, her bir araç için (bütçe dahil) kriterler belirleyin, ardından yazılımınız için alışverişe başlayın. Şirketinizin geleceği uzak ekiplerinizi ne kadar iyi donattığınıza bağlıdır.

 

Benzer yazılar için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler