Sosyal Medya

Video İçerik Üretme ve Paylaşma Sırları

Video İçerik Üretme ve Paylaşma Sırları

Video İçerik Üretme ve Paylaşma Sırları, Video tabanlı içerik üretme ve başarılı paylaşım, son dönemde özellikle Youtube platformunun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de milyonlarca internet kullanıcısı tarafından günün her dakikasında etkileşim almasıyla birlikte önemli bir yere yükselmiştir. Yapılan araştırmalara göre video pazarlama yöntemi kapsamına alınan video içerik üretme ve paylaşma işlemleri, işletmeler için metin ile yapılan pazarlama yöntemlerine göre 4 kat daha fazla başarılı etkileşim kurulmasını sağlamaktadır. Bu yüzden işletmeler her geçen gün video bazlı içerikler üreterek bunları hedef kitlesi ile en uygun platformlar üzerinden paylaşıp buluşturmaya dikkat etmektedir.

Video içerik üretmenin günümüzdeki önemini kavramak adına pek çok tüketici iç görü araştırması yapılmıştır. Bunların genel olarak sonuçlarına bakıldığında e-mail ile yapılan video pazarlama yöntemlerinde görüldüğü üzere yüzde 20 oranında daha fazla izlenebilirlik ve içerik takibi sağlamaktadır. Özellikle mobil cihazlar üzerinden internete bağlanan kullanıcıların video pazarlama yöntemine göre hazırlanmış olan videoları izledikten sonra başka kullanıcılar ile paylaşım oranı olan yüzde 92 oranı sayesinde işletmeler çok daha fazla kitlelere kolaylıkla ve düşük maliyetle ulaşmayı başarabilmektedir.

Video İçerik Üretme ve Paylaşma Sırları
Video İçerik Üretme ve Paylaşma Sırları

Video Pazarlama Sırları

Video pazarlama ve içerik üretimi sırları hem işletmeler hem de bireysel markalar tarafından araştırılmaktadır. Hedef kitlenin çok iyi şekilde belirlenmiş olması bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken ince noktaların başında gelmektedir. Çünkü videonun içeriği de hedef kitlenin kolaylıkla ve beğeni ile tüketebileceği unsurları içermek durumundadır. Bununla birlikte videonun ideal uzunlukta olması da kullanıcılar tarafından önyargıların kırılmasında etkili olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre verilmek istenen mesaja göre gereğinden fazla uzun olan ya da kısa olan video içeriklerinin istenen etkiyi sağlamadığı görülmüştür.

Video İçerik Paylaşım Sırları

Video içerik paylaşımında öne çıkan unsurlar da verilen mesajın hedef kitlede başarılı bir etki oluşturmasında büyük önem taşımaktadır. Bu yüzden basit, anlaşılır ve izlemesi oldukça keyifli hazırlanan video içeriklerinin en etkili platformlar üzerinden hedef kitleye sunulması gerekmektedir. Etkileşim sağlamak adına videoda paylaşım yapılmasına teşvik eden unsurların da harekete geçirilmesi video içerik üretme ve paylaşma konusunda öne çıkan faydalar arasında yer almaktadır.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler