Seo

Web Sitenizin Fark Edilmesini İçin 5 İpucu

Sayfa İçerik Tablosu

Web Sitenizin Fark Edilmesini İçin 5 İpucu

 

Ne tür bir web sitesine sahip olursanız olun, sıkı bir rekabet içindesiniz.

 

Web Sitenizin Fark Edilmesini İçin 5 İpucu, Bu, en uzmanlaşmış B2B işletmesi için bile geçerlidir. Yaptığınız şeyi yapan tek işletme sizseniz, yine de sayısız web sitesi, video, eğlence platformu, dikkat dağıtıcı unsurlar ve gevşeklik mücadele etmeniz gerekir. Potansiyel müşterilerinizin sitenizde geçirdiği her an, o sırada yapabilecekleri diğer tüm şeylerle rekabet içinde geçirdiğiniz bir an daha. Bu hızlı tempolu, sürekli genişleyen medya ortamında, web sitenizin fark edilmesini nasıl sağlayacağınızı herkes gibi merak etmektesiniz.

Web’in doğuşundan bu yana, kurumsal web yöneticilerinden yalnız blog yazarlarına kadar herkes, web sitesi görünürlüğüyle ilgili can sıkıcı bu soruya tek seferlik bir çözüm aradı. Yıl 2021 oldu Web’in yaygınlaşmaya başlamasından 22 yıl sonra, hala mükemmel bir cevap yok. Çünkü bunun nedeni, web sitenizin her zaman işe yarayan fark edilmesini sağlayacak tek bir tekniğinin olmamasıdır.

Görünürlüğü kalıcı hale getiren tek bir hızlı kazanç olarak düşünmek yerine, web sitesi başarısının tutarlı, tekrarlanabilir süreçler üzerine inşa edildiğini anlamak hayati önem taşır. Bu süreçlerin neredeyse hiçbiri bir gecede sonuç vermez. Bununla birlikte, sitenizi yavaşça ve istikrarlı bir şekilde internet yığınının tepesine yükselecek şekilde konumlandırırlar ve bunu yaparken, yeni gelenlerin ve rakiplerin elde ettiğiniz bu kazançları altüst etmesi ise gittikçe zorlaştırır.

Web sitenizin gerçekten fark edilmesini sağlamanın en etkili yollarından bazıları şunlardır:

En İyi İçeriği Öne Çıkarın

Web Sitenizin Fark Edilmesini İçin 5 İpucu, Konu web sitenizin profilini yükseltmeye geldiğinde sahip olabileceğiniz en büyük avantaj, potansiyel müşterilerinizin ihtiyaçlarına uygun, tutarlı bir yararlı, bilgilendirici ve ilginç içerik akışıdır. İyi içerik, yalnızca Google gibi arama motorlarındaki konumunuzu iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda site ziyaretçilerini içerik üzerinde hareket edebilecek arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla paylaşmaya teşvik etmenize de yardımcı olur.

İçerik vizyonunuz, potansiyel müşterilerinizi çevrimiçi olmaya motive eden yanıcı sorulara ve acı noktalara dayanmalıdır. İnsanlar Web’de arama yaptıklarında, yanıt almaya veya sorunları çözmeye çalışırlar – ve siz onlara yardımcı olabilirsiniz. İyi yazılmış, ilgi çekici metin içeriği sitenizin temelidir. İçerik ne kadar uzun ve bilgilendirici olursa o kadar iyidir.

Tam Bir İçerik Döngüsü Geliştirin

Mesele şu: Uzun biçimli blog içeriği, organik arama trafiğini çekme söz konusu olduğunda en güçlü içeriklerden bazıları olsa da, sitenizin kitlesinin ihtiyacı olan tek şey bu değil. Herkes bilgiyi farklı şekillerde emer. Yazılı, görsel, etkileşimli ve multimedya teklifleri de dahil olmak üzere eksiksiz bir içerik döngüsü ile bu ihtiyaca cevap vermek sizi başarıya hazırlayacaktır.

Neyse ki, dijital pazarlama dünyasında biraz zaman geçirdikten sonra bunun hızla belirginleşecek doğal bir ritmi var. Temel içerik birimi blog yazısıdır. Birkaçından fikirleri sentezleyin ve bir teknik inceleme veya vaka çalışması elde edin. Bunları temellerine ayırın ve bir slayt seti, infografik veya bir video dosyası elde edin. Bunların hepsinin ekleyeceği özel bir şey var.

Sosyal Medyaya Katılın

Kabul edelim: Herkes sosyal medyayla ilgilenmiyor. “Anlayamadığınızı” düşünüyorsanız, Yatırım Getirisi’nin ne olması gerektiğini anlamak kafa karıştırıcı olabilir. Asıl mesele? Çoğu insan – B2B (Business to Business)ve B2C (Business to Customer) ‘de – yanlış yapıyor. Facebook ve Twitter’daki otomatikleştirilmiş, gönülsüz içerik tamamen etkisiz olduğunu bilmeyerek. Sosyal medyanın sizin için çalışmasını sağlamak için etkileşimde bulunmalısınız.

Sosyal medya size sıkıcı ve gerçeküstü görünüyorsa, bunun nedeni muhtemelen onu bir sohbet olarak görmemenizdir. Sosyal kullanıcılarla doğrudan etkileşim kurmaya, hashtag kullanmaya ve yeni ortaya çıkan sohbetlerin bir parçası olmaya zaman ayırın. Bu, otomatik gönderileri sıraya koymaktan daha fazla zaman alsa da, sizi kitlelerine tanıtacak sosyal etkileyicilerle ilişkileri geliştirebilir.

Mantıklı Ücretli Trafik Platformları Kullanın

Ücretli trafik, tüm trafik stratejiniz olmamalıdır. Öyleyse, sitenize geldiklerinde kullanıcıların dikkatini çekmeye yetecek kadar trafiğiniz olmayacaktır. Bununla birlikte, tüm içeriğini, sosyal entegrasyonunuz ve satış stratejileriniz zamanla oturmaya başladığında ücretli trafiğe gerek kalmayacaktır. Buradaki püf noktası, ücretli trafik ayarlamalarının doğru yapılması gerektiğidir.

AdWords’un piyasadaki en büyük dijital reklamcılık platformu olduğunu hepimiz biliyoruz ve Google, milyarlarca dolarının çoğunu ücretli arama yoluyla elde ediyor. Her yıl, yeni işletmelere google tarafından gönderilen 100 TL’lik AdWords kuponları, genellikle anlamlı bir trafik olmadan ilk adword’su kullanacak şirket sahipleri tarafından binlerce boşa harcanmış reklam olarak dönüyor. Sitenizi yeni açtığınızda güvendiğiniz yazılarınızın başlıklarını içeren konularda ücretli olarak trafik planlayıp bu reklamları planlı ve düzenli şekilde devam etmeniz siteniz için yararlı olacağını düşünmekteyiz.

Web Sitenizin Fark Edilmesini İçin 5 İpucu
Web Sitenizin Fark Edilmesini İçin 5 İpucu

İyi eğlenceler

Dünyanın en geleneksel B2B (Business to Business) endüstrisinde olabilirsiniz, ancak biraz eğlenmek, web sitenizin fark edilmesini sağlamanıza yardımcı olabilecek gizli içeriktir. Bu, palyaçoları ve komedyenleri göstermek anlamına gelmez, konunuzla en ilgi çekici, düşündürücü açıları bulmak için gereken ilgiye sahip olmak anlamına gelir – gerçekten ilgi çekici içeriğin yapıldığı türden fikirler.

En temel konularınızı düşünün: Örneğin, sektörünüzdeki bazı basit süreçler için adım adım kılavuz. Şüphesiz, Web’de aynı fikirlere değinen binlerce başka makale olacak. Net, düzenli düşünceler, güçlü görseller ve otoriter bir üslupla, kendi versiyonunuzu insanların gerçekten kullanacağı ve paylaşacağı bir versiyona dönüştürebilirsiniz.

O sihirli cini nihayet bulana kadar, web sitenizin bir gecede fark edilmesini sağlamanın bir yolu yok.

Ancak, doğru şeyleri tutarlı bir şekilde yaparsanız, çok uzun sürmeyebilir. :))

Herhangi bir web sitesinin yolculuğunun en zor kısmı, trafiğin kıt olduğu ve analiz verilerinin nasıl iyileştirilebileceğine dair birkaç ipucu sağladığı ilk haftalar ve aylardır. Yazımızda da değindiğimiz Bu beş basit noktayla, sayfanız hakkında her zaman yapacak yararlı bir şeyiniz olacak ve yapacağınız yeni pazarlama taktikleriyle sitenizi geliştirebileceksiniz.

Siz farkına varmadan, içeriğiniz ve sosyal girişimleriniz yaptığınız çalışmalarınız neticesinde trafiği kendinize çekecektir.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

İlgini çekebilir : >> YouTube Reklam Verme Rehberi

                           >> Dijital Reklamların Dönüşüm Takibi ve Analizi

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler