İnternet

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma

Sayfa İçerik Tablosu

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma, İnternetten para kazanma yolları arasında uzun vadede oldukça kazançlı yöntemlerden biri olan web sitesi, üzerine doğru bir şekilde gidilmesi halinde ciddi paralar kazanmanızı sağlayabilir.  Web sitesi kurarak internetten para kazanma yolları arasında, sitenizden kazanç elde etmenizi sağlayacak farklı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin başında Google Adsense reklamları önemli bir yere sahip olsa da e-ticaret siteleri için, bunun tam tersini söylemek mümkündür.

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?

İnternet sitenizden para kazanabileceğiniz yöntemler arasında en fazla öne çıkanlar şunlardır;

Google Adsense Reklamları

E-ticaret siteleri dışında bilgiye dayalı web siteleri için Google Adsense reklamları, en önemli gelir kaynaklarından biridir. İnternet sitenizi ziyaret eden kişilerin Google reklamlarına tıklaması sonucu, reklamın kategorisi ve reklam verenin ödemeyi kabul etmiş olduğu tıklama başı ücrete göre, Google reklamlarından para kazanabilirsiniz.

Site içeriği ve reklam türüne göre tıklama başı ücretler düşük olsa da yüksek ziyaretçi sayısına sahip internet sitelerinin, Google Adsense reklam gelirleri bir hayli yüksektir. Bugüne kadar elde edilen istatistiklere göre her 100 ziyaretçiden 3 tanesi, Google reklamlarına tıklamaktadır.

Günlük ziyaretçi sayınızın binlere hatta 10 binlere ulaşması, bu ortalama ile güzel rakamlara ulaşmayı mümkün kılmaktadır. Ziyaretçi bakımından tatmin edici seviyeye gelmiş bir internet sitesinin Google Adsense reklamları ile aylık 5.000 TL’nin üzerinde para kazanması mümkündür. Çok büyük ziyaretçi sayısına sahip olan internet siteleri ise, Google reklamları ile her ay 20.000 TL’nin üzerinde para kazanabilir.

Tanıtım Yazısı Satışı

Web sitesi kurarak para kazanma yolları arasında, site sahipleri için önemli bir gelir kaynağı da tanıtım yazısı satışlarıdır. Farklı internet sitelerinin kendi anahtar kelimelerin de yükselmek için, başka sitelerin referanslarına ihtiyaçları vardır.

Web sitesi sahipleri bu tip referans ihtiyaçlarını, genellikle kendi sektörleri ile benzer içeriklere sahip olan web sitelerinden tanıtım yazısı alarak karşılarlar. Tanıtım yazısı içerisinden ilgili anahtar kelime üzerinden link çıkılarak karşı siteye bağlantı verilen tanıtım yazıları, bağlantı alan web sitesinin anahtar kelimesinde güçlenerek daha fazla ziyaretçi almasını sağlamaktadır.

Web sitenizin tanıtım yazısı ücretleri sitenizin Alexa verileri, günlük ziyaretçi sayısı ve kendi kategorisindeki konumuna göre belirlenmektedir. Ortalama bir web sitesinde yayınlanan tanıtım yazısı ücretleri, 30 ile 150 TL arasında değişmektedir.

Milliyet veya Hürriyet gibi çok büyük web siteleri, sadece bir tanıtım yazısı için 5000 TL’ye kadar ücret almaktadırlar. Her biri 100 TL’den aylık 10 tanıtım yazısı yayınlamanız halinde, web sitenizin aylık tanıtım yazısı geliri 1.000 TL gibi bir rakam olacaktır. Bu rakama ek olarak Google Adsense reklamları gibi diğer yöntemleri de eklediğimizde, sitenizin aylık kazancının dişe dokunur seviyede olması mümkündür.

Özel Reklamlar

Yüksek ziyaretçi sayısına sahip web siteleri için en önemli gelir kaynaklarından biri, özel reklamlardır. Sitenin farklı alanlarında konumlandırılan özel reklamlar, reklamın kalacağı süre ve web sitesinin genel kalitesine göre ücretlendirilir. Özel reklamlar ile elde edeceğiniz kazancı belirleyen bir diğer faktör ise, reklam alanlarının hangi fiyatlardan satıldığıdır.

Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma
Web Sitesi Kurarak İnternetten Para Kazanma

Ürün ve Hizmet Satışı

Web sitesinden para kazanmak istiyorsanız, farklı alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Yukarıda sayılan para kazanma yöntemlerinin dışında, siteniz üzerinden ürün veya hizmet satışı da yapabilirsiniz.

Kendi ürünlerinizin satışını yapabileceğiniz gibi, başkalarına ait ürün ve hizmetlerin satışını yaparak her satış için komisyon alabilirsiniz. Bu yöntem web sitesi kurarak internetten para kazanma yolları arasında verilen diğer yöntemlere göre biraz daha zordur. Çünkü e-ticaret sitesi olmadan normal bir web sitesi üzerinden yapılan satışların oranı, bir hayli düşüktür.

Forum Sitesi Kurarak Para Kazanma

Nihayetinde bir web sitesi olsa da forum siteleri, diğer web sitelerinden farklı konseptte yer alıyor. İnsanların online olarak birbiriyle bilgi ve birikimlerini paylaştıkları forum sitelerinde, üyelerin kendi aralarında ticaret yapmaları da söz konusudur.

Özellikle-ticarete yönelik olarak kurulmuş bir forum sitesinde, gold yani ücretli üyelikler satarak kazanç sağlayabilirsiniz. Bu sitelerde ücretli üyeliklerin yanı sıra Google Adsense, üyelerin verecekleri reklamlar ve özel reklamlar gibi farklı yollarla para kazanmak mümkün olmaktadır.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler