Sosyal Medya

WhatsApp Web Hakkında Her Şey

Sayfa İçerik Tablosu

WhatsApp Web Hakkında Her Şey

WhatsApp Web Hakkında Her Şey, WhatsApp, ilk çıkış tarihinden beri en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamaları arasında zirveye oturdu ve bu konumunu korumaktadır. Kullanıcılarına eşsiz bir mesajlaşma deneyimi sunmasından dolayı, Android ve IOS cihazlarının tümünde bu uygulamayı görürüz.

WhatsApp uygulamasına benzerlik gösteren birçok uygulama görebiliriz. Telegram, Viber, Line gibi diğer anlık mesajlaşma imkanı sunan uygulamaların kullanıcı sayılarının toplamı, WhatsApp uygulamasının kullanıcı sayısına ulaşabilmeyi başaramamıştır. Sadece bahsettiğimiz bu veriyle bile WhatsApp uygulamasının ne kadar ilgi çekmiş ve gözde bir uygulama haline gelmiş olduğunu görebiliriz.

WhatsApp, ülkemizde ve dünya genelinde en çok tercih edilen ve kullanılan sosyal mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Gün geçtikçe de popülerliğini ilk günkü gibi korumakta ve artırmaktadır.

Detaylı olarak WhatAppWeb’in ne olduğuna bakacak olursak; telefonunuzla başka bir iş yapmanız gerekiyorsa ancak o sırada mesajlaşma gereği de duyuyorsanız, bu uygulama tam da size göre.

WhatsApp Web, bilinen WhatsApp uygulamasının web üzerinden erişimi için tasarlanan bir ara yüz özelliğine sahiptir. WhatsAppWeb’in en temel özelliği, eş zamanlı olarak kullanılabiliyor olmasıdır. Yani, WhatsApp uygulamasını hem web üzerinden hem de telefonunuzdan kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Genellikle profesyonel amaçlı kullanım içeren web uygulaması, günlük ihtiyaçlarımızı karşılaması açısından da herkes için oldukça faydalı bir hale gelmiştir.

Whatsapp Web Masaüstü Kullanımı

Öncelikle masaüstü uygulamasını kullanabilmeniz için hangi linki kullanmanız gerektiğini söyleyelim:web.whatsapp.com

Arama sekmesine belirtmiş olduğumuz bu adresi girdikten sonra karşınıza bir arayüz çıkacaktır. Bu arayüz de ise telefonunuz ile bilgisayarınızı bağlayabileceğiniz bir kod gelecek. Bu kodu kullanabilmeniz için telefonunuzdan WhatsApp uygulamasına girmeniz ve ayarlar kısmına geldikten sonra WhatsApp Web sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra ekranınızda kamera belirecek. Kamerayı bilgisayar ekranınızda çıkan o koda doğru tutarak eşleşmeyi gerçekleştireceksiniz. Bu eşleşme sonrasında ise eş zamanlı bir şekilde hem bilgisayarınızda hem de telefonunuzda WhatsApp uygulamasını kullanabileceksiniz.

WhatsApp Web ikonu kullanılan telefondan telefona farklılık gösterebilmektedir. Farklı telefonlarda bu uygulamanın nerede olduğunu bilmiyorsanız, nasıl bulabileceğinize göz atalım.

 • Windows Phone için: Menüye gidin, ardından WhatsApp Web ikonuna dokunun.
 • iOS için: Ayarlara tıklayın, ardından WhatsApp Web ikonuna dokunun.
 • Android için: Sohbetlere tıklayın, ardından WhatsAppWeb’e dokunun.
 • BlackBerry için: Ekranı yukarıdan aşağıya çekin, ardından WhatsAppWeb’e dokunun.

Uzaktan Kullanımı Mümkün Mü?

Uygulamayı uzaktayken de kullanabilmeniz mümkün ancak telefonunuzun internete bağlı olduğundan emin olmanız gerekiyor. QR kod ile bağlantı kurduktan sonra, ana uygulamaya bağlı olan İnternet bağlantısını kesmemelisiniz. İnterneti kesmeniz halinde eş zamanlı olarak uygulamayı kullanabilme imkanınız yoktur.

WhatsApp Web Hakkında Her Şey
WhatsApp Web Hakkında Her Şey

WhatsAppWeb’in Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

 • Bizler için en büyük özelliği yazmadaki kolaylıktır. Klavyenizi kullanarak mesajlaşma sağlayabilmeniz, sizin için büyük bir kolaylık olacaktır.
 • Konuşmayı veya telefonunuzu sessize almadığınız takdirde, tıpkı telefonunuzda olduğu gibi bildirimleri almaya devam edebilirsiniz.
 • Eğer dosya alıp vermeyi sıklıkla kullanıyorsanız, bu uygulama tam da size göre. Telefondan bilgisayara ya da bilgisayardan da telefona dosya aktarımını kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • Karşınızdaki kişiye istediğiniz türlerde farklı çıkarmalar ve gifler yollayabilirsiniz.
 • Telefonda kullanmaktan hoşlandığınız emojileri bilgisayar üzerinden de gönderebilirsiniz ancak farklı olarak tam ekran modunda görünecektir.

WhatsApp Web’in Kullanmanın Dezavantajları Nelerdir?

 • İnternet sorunu çeken biriyseniz, uygulamayı kullanmak sizin için büyük bir sıkıntı haline gelebilir.
 • Telefonunuzun internet bağlantısının kopması halinde, bilgisayar üzerinden de uygulamaya erişemezsiniz.
 • Aynı anda farklı tarayıcılarda uygulamayı kullanabilmenin imkanı yoktur.
 • Telefonunuz pasif duruma geçerse, bağlantıda kopma yaşayabilirsiniz.
 • Eğer uğraşmanız gereken başka bir iş varsa bildirim sesleri sizi rahatsız edebilir.

Benzer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler