Seo

WordPress En İyi SEO Eklentisi

WordPress En İyi SEO Eklentisi

 

WordPress En İyi SEO Eklentisi, Wordpress tabanlı bir site kuracaksanız en büyük sorunlarından biri iyi bir seo eklentisi bulmak. Peki Seo eklentisi nedir ;Wordpress tabanlı sitelerde SEO eklentisi kurmak zorundasınız dememiz yerinde bir cümle olacaktır. Çünkü SEO ayarları yapılmamış içerikler google tarafından sıralamalara dahil edilmeyecektir. Eğer bir site açacaksanız o sitedeki ana amacınız sitenizdeki içerikleri başkaları tarafından okunması ve para kazanmaktır. Siz SEO uyumlu bir şekilde işlem yapmazsanız google tarafında işler biraz kötüye gidebilir. Sıralamalara girmemeniz sitenize gelen hit akışını olumsuz etkileyecektir. Sitenizin seo uyumlu olması için sayfa tasarımlarının, site haritasının, etiketlerin, görsellerin ve içeriğinde SEO uyumlu olması gerekir. Bunu manuel olarak yapmak oldukça zor bir işlemdir. Bunu sizin yerinize yapacak wordpress eklentileri bulunmaktadır.

Siteden para kazanan çoğu kişinin wordpress seo eklentilerini kurduğuna denk gelmişsindir. Bu eklentiler hiçbir kod yapısı bilmeden SEO hakkında teknik şeyler bilmeden içeriklerinizin arama motoru optimizasyon ayarlarını yapar. Wordpress sitelerinize yükleyeceğiniz eklentiler ile siteniz yükselişe geçecektir. Şimdi bu eklentilere bakalım neler kullanacağız?

En iyi SEO Eklentileri

SEO eklentileri kullanıcıların arama motoru optimizasyonu hakkında detaylı bilgi bilmeleri zorundalığını ortadan kaldırıyor. Bu eklentilerin amacı sitenizi baştan sona optimize etmektir. Her seo eklentisinin kendine özel bazı ayarları bulunduğu gibi ayarları dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Wordpress seo eklentilerinden en çok kullanılanları sıralamak gerekirse; Yoast SEO, All In One SEO ve Rank Math’tır. Bu eklentiler siteniz için gerekli olan ayarlamaları yaparak sitenizi yükselişe geçecektir.

Yoast SEO

Yoast SEO eklentisi, Bu eklenti wordpress site kuranların en az bir kere duyduğuna emin olduğum bir eklentidir. Genelde wordpress site kuruyorsanız hangi eklentiyi siteme kurayım diye bu işle uğraşan kimse sorarsanız cevabı Yoast SEO olur. Kullanımı aşırı kolay olan bu eklenti yazılarınızı belli kriterlere göre puanlandırıp arama motoru optimizasyonunun en iyi şekilde olmasını sağlıyor. Bu eklenti kendisiyle birlikte otomatik bir şekilde site haritanızı oluşturuyor. Bu site haritaları sitenizin daha hızlı google’a eklenmesi için önemli bi faktördür. Fazla detaya girmeden yeni bir wordpress kullanıcısıysanız bu eklentiyi gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

WordPress En İyi SEO Eklentisi
WordPress En İyi SEO Eklentisi

All In One SEO

Sitenizin arama sonuçlarının iyi olması için çeşitli düzenlemeler yapan All In One SEO eklentisi sorunsuz bir şekilde site haritası oluşturmaktadır. Site haritaları google arama sonuçlarında öne çıkmak için gerekli olan önemli unsurlardandır. Makalelerinizin başlıklarını ve odak kelimelerini düzenleyebileceğiniz bu eklentide sitenizi en iyi ayarlara getirecektir. Wordpress kullanıcılarının tercihleri arasında yer almaktadır.

Rank Math

Diğer SEO eklentilerine göre daha yeni olan bu eklenti özellikle yeni kullanıcıların en çok kullandığı eklentiler arasında yer almaktadır. Rank Math eklentisinde birçok SEO ayarlarını ücretsiz bir şekilde ayarlarsınız. Diğer eklentilerin ücretli sunduğu özellikleri bu eklenti ücretsiz bir şekilde sunmaktadır. Yeni wordpress kullanıcıları için kullanılabilir.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler