Seo

Wordpress İçin En İyi Seo Eklentileri

Sayfa İçerik Tablosu

Wordpress İçin En İyi Seo Eklentileri

 

Wordpress İçin En İyi Seo Eklentileri, Bir web sitesinde en önemli konulardan biri kesinlikle seo işlemleridir. Eğer wordpress tabanlı web sitenizin, trafiğini artırmak ve arama motorunda üst sıralarda yer almak isterseniz, mutlaka birkaç noktaya özen göstermeniz gerekmektedir. Dolayısı ile etkili bir seo çalışmalarında eklentilerin rolü büyüktür. Yani doğru eklentiyi kullandığınız takdirde, web sitenizin hem organik hiti artacaktır hem de seo işlemleri rayına oturacaktır.

Ama web site sahiplerinin unutmaması gereken konulardan biri de çok fazla eklenti kullanmaktan kaçınmak olmalıdır. Çünkü seo için bir web sitesinde mutlaka olması gereken eklentiler mevcut olsa da fazla eklenti kurulması web sitenin hızını yavaşlatacaktır. Bu nedenle ilk olarak wordpress için en iyi seo eklentileri hakkında bilgi sahibi ve bu yönde eklenti kurmanız tavsiye edilir. Peki, en çok kullanılan ve başarı elde eden seo eklentileri nelerdir? İşte bu sorunuzun yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

• All in seo eklentisi

Dünya üzerinde pek çok kişi tarafından kullanılan seo eklentilerinden biri all in seo eklentisidir. Bu eklenti sayesinde, içeriklerinizin nasıl olması gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin, içeriklerinizi yayınlayacağınız zaman bu eklenti sizlere yol gösterecektir. Yazı içinde seo eksikleriniz varsa bunun uyarısını verir. Meta açıklaması kısmı ve anahtar kelime kısmı için de sizi yönlendirerek, daha iyi bir seo puanı almanıza yardımcı olur. All in seo eklentisi 2007 yılından bu yana pek çok kişi tarafından güvenle kullanılmakta olup, web siteleri üzerinde seo başarısı elde etmeye de yardımcı olmaktadır.

Wordpress İçin En İyi Seo Eklentileri
Wordpress İçin En İyi Seo Eklentileri

• Yoast seo eklentisi

Yoast seo eklentisi pek çok kişinin hakkında fikir sahibi olduğu popüler eklentilerden biridir. Web siteye yazı girişi yapacağınızda, meta açıklaması, anahtar kelime girişi ve site içi url verme gibi pek çok işlemde size yol göstermektedir. Yoast seo eklentisi ile en iyi şekilde yazılarınızı hazırlayıp, seo uyumlu olarak yayınlayabilirsiniz. Bu eklentide puanlama sistemi de mevcuttur. Seo puanınız ne kadar yüksek olursa, web sitenize trafik çekme şansınız da o kadar fazla olacaktır.

Eğer yeni bir web site kuruyorsanız veya mevcut web siteniz için iyi bir seo eklentisi arıyorsanız, mutlak yoast eklentisini kullanmanız tavsiye edilir.
Bu eklenti sadece web sitesi için değil, sosyal medya hesaplarınızı da en iyi şekilde yönetmenize yarımcı olacaktır. Yoast eklentisinin yaklaşık 1 milyondan fazla kullanıcısı mevcuttur. Ayrıca kullanıcı memnuniyeti de maksimum seviyede olduğu için 5 yıldızı toplamayı başarmıştır.

• Google XML sitemaps eklentisi

Pek çok web site sahibinin ilk sorunlarının başında index alamama ya da geç index alma sorunları mevcuttur. Sitenizin daha çabuk index alması için Google XML sitemaps eklentisi kullanabilirsiniz. Yazılarınızı manüel olarak, sayfalarınızın url’sini sitemap’a kaydetmenize gerek yoktur. Bu eklenti sizler için tüm yazılarınızın otomatik olarak index almasına yardımcı olacaktır. Bir milyondan fazla kullanıcısı olan bu eklenti sürekli olarak kendini günceller. Seo kriterleri için kullanılması tavsiye edilen en önemli eklentilerin başında gelir.

• Litespeed cache eklentisi

LiteSpeed cache eklentisi, sayesinde Wordpress sayfanızın ve web sitenizin performansını gözle görülür derecede artırabilirsiniz. Web sitenizde yer alan görselleri, HTML, CSS ve yine JS dosyalarını, veri tabanını optimize eder. Bu sayede web sitenizde oluşabilecek görsel sorunlarınızın da önüne geçebilirsiniz. Eğer sayfa açılış süresi uzun ise ve web siteniz, gereğinden yavaş aşılıyorsa bu eklenti sayesinde web sitenizin hızını ve performansını artırabilirsiniz. Seo kriterleri için önemli bir eklentidir.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler