Telefon

Xiaomi Türkiyede Üretime Geçiyor!

Xiaomi Türkiyede Üretime Geçiyor!


Xiaomi Türkiyede Üretime Geçiyor, Xiaomi firması yapmış olduğu açıklamalar neticesinde Türkiye’de üretim için fabrika açacağını duyurdu. Türkiye’nin bu tür yatırımlar alması ülkemize iç ve dış piyasa için büyük bir gelir sağlamaktadır. Teknoloji firmalarının Türkiye’de üretim ve pazarlama yapmaları global pazarda Türkiye’nin önemli adımlar atabileceğinin işaretçisidir.

Xiaomi gibi bir çok akıllı telefon üreticisi marka da Türkiye’de fabrika açacaklarını ve üretime başlayacaklarını duyurmuştu. Bu olaylar neticesinde Türkiye’nin global pazarda büyük bir yer edinmeye başlayacağını söyleyebiliriz. Fakat özellikle Xiaomi markasının Türkiye için böyle bir yatırım yapması ülkemiz açısından çok önemli. Eğer Xiaomi markası ülkemizde gereken verimliliği alırsa çalışmalara devam edecektir. Çalışmalara devam etmesi durumunda da Xiaomi markasının diğer yatırım yaptığı ürünlerin de fabrikaları açılması Türkiye açısından ekstra kazanç sağlayacaktır.

Xiaomi firmasının akıllı telefonlar dışında diş fırçasından, elektrikli araç üretimine kadar yatırımları ve ortaklıkları bulunmakta. Özellikle şubat ayında yaptıkları bir açıklama neticesinde Tesla patenti ile elektrikli araç üretimine başlayacaklarını da duyurdu.

Xiaomi Türkiyede Üretime Geçiyor
Xiaomi Türkiyede Üretime Geçiyor


Xiaomi Türkiye’de Üretime Başlayacağını Resmen Duyurdu

 

Şubat ayının başında Xiaomi firması Türkiye’de üretime geçeceğini resmen duyurdu. İlk başlarda akıllı telefon üretimi olarak başlayacak bu ortaklığın ülkemize ve Xiaomi firmasına global pazarda büyük katkıları olacaktır.

Xiaomi markasının son 2-3 yıl içerisinde dünya çapında yakaladığı rant sayesinde yaptıkları yatırımları arttırdılar. Özellikle akıllı telefon satışlarında 1-2 yıl içerisinde global pazarda 4. sıraya yerleştiler. Daha önce de 2014 yılında Çin’de en çok kullanılan telefon olarak zirveye tırmanmışlardı. Şimdi ise çıkardıkları akıllı telefonların fiyat bakımından uygun olması ve özelliklerinin fiyatına göre yüksek standartta olması tercih edilme sebepleri arasında.

Xiaomi firması ülkemizde ilk olarak akıllı telefon üretimi ile başlayacaklarını ve daha sonrasında yavaş yavaş tüm Xiaomi ürünlerine yayılacağını belirtti.2021 Yılında Türkiye’de Üretime Geçmeyi Planlayan Firmalar


Ülkemize son 1 yıl içerisinde teknolojik ürünler üretimi bakımından yatırımlar olmaktadır. Özellikle akıllı telefon sağlayıcılarının Türkiye’yi tercih etme sebeplerinden birisi Apple firmasına rakip olmak istemelerinden kaynaklıdır. Türkiye’de teknik özellik bakımından bir iPhone ile Xiaomi telefonunun fiyat farkı çok fazla. Durum böyle olunca Xiaomi markasının da kaliteli telefonlar ürettiği biliniyor ve daha fiyatı uygun olan telefonlar alınmak istiyor.
Diğer akıllı telefon üreticilerinin de planlarının bu yönde olduğunu düşünüyoruz. Peki Xiaomi’den başka hangi firmalar Türkiye’de üretime geçmeyi planlıyor?
Samsung markası
Oppo markası
● Xiaomi markası

Yukarıda verilmiş olan 3 firma harici Apple’ın da Türkiye’de üretime geçeceği hakkında söylentiler duyulmuştu. Fakat bu haberler sadece söylenti olarak kaldılar Apple firmasının bu yönde resmi bir açıklaması olmadı. Umuyoruz ki en kısa sürede Apple firmasından da böyle bir hamle gelir ve Türkiye’nin akıllı telefon üreticileri sırasına girmesini sağlar.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler