Sosyal Medya

Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Arttırmak?

Youtube Analytics

Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Arttırmak?

 

Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Arttırmak, Günümüz dünyasında müzik, film ve video izlemek için en çok kullanılan platform Youtube’tur. peki;

Youtube izlenme raporlarını arttırmanın yolu nedir?


Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme, Youtube gibi online ortamda yapılan işlemlerin ve sosyal medya araçlarının en önemli özelliği, ölçülebilir olmasıdır. Bilindiği üzere firmaların ve kişilerin reklam vermek için kullanmakta olduğu çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Geçmişte reklam verme yöntemleri televizyon, radyo, dergi, gazete ve bilbordlarla sınırlıyken günümüzde internet üzerinden reklam verilebilmekte ya da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmektedir. Elbette bunun altında yatan çeşitli etmenler bulunmaktadır. Bunlardan biri, internetin daha hızlı, ulaşılabilir ve ucuz olmasıdır. Bir diğer unsur ise reklamların kimlere ulaştığının ölçülebilir olmasıdır.
Bahsi geçen tüm bu etmenler sosyal medya mecralarının tercih edilmesine vesile olmuştur. Gelinen son aşamada tartışılan konu ise, daha fazla ne kadar kullanıcıya ulaşmanın yollarını aramaktır. Youtube Analytics raporları buradan hareketle oluşturulmuştur. Peki;

Youtube Analytics nedir?


Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Arttırmak, Youtube Analytics, en basit tanımı ile kişinin kanalını görüntüleme, saat bazlı izlenme süresi, gösterimleri ve aboneleri grafik şeklinde gerçek zamanlı olarak gösterebilen alandır. Youtube Analytics sayesinde video, trafik kaynağı, coğrafya, görüntüleyenin yaşı gibi kategoriler ile analiz işlemlerini gerçekleştirilebilme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede sayfanızın mevcut durumunu fark edebilir ve mevcut duruma göre hareket edebilirsiniz.
Youtube Analytics sayesinde gidişatınızı tespit edebilirsiniz. Şayet kullanıcı kaybı yaşadığınızı fark etmişseniz önlem almaya başlamalısınız. Mevcut kitleniz ve potansiyel kitleniz, nasıl bir süreç izlemeniz gerektiğine dair size ipucu vermektedir. bu ipucunu doğru yakalarsanız basamakları hızlı bir şekilde çıkmaya başlayacaksınız. Aksi takdirde sayfanızda kullanıcı kaybetmeniz işten bile değil.

Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Arttırmak
Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Arttırmak


Youtube Analytics Raporlarıyla İzlenme Oranı Arttırma


Youtube Analytics raporları ile izlenme oranını arttırmak sanılanın aksine oldukça kolaydır. Youtube Analytics raporlarından çıkartabileceğiniz sonuçlar sayesinde daha fazla kullanıcıya ulaşabilir ve izlenme oranınızı arttırabilirsiniz. Raporlar doğrultusunda en çok izlenmiş olan içerikleri bulursanız son zamanlarda kullanıcıların neyi talep ettiğini de tespit etmiş olacaksınız. Bu tespit oldukça önemlidir çünkü bu sayede son zamanlarda revaçta olan konu ve alanları gördükten sonra siz de benzeri alanlara yönelebilirsiniz. Bu, izlenme oranlarınızı gözle görülür derecede arttıracaktır. Youtube Studio, son 48 saat içerisinde en çok tüketilen ürünlere dair kullanıcılara bilgi vermektedir.


Youtube Analytics sayesinde izlenme oranlarını arttırmanın bir diğer yolu ise izleyicilerin aktif olan zamanlarını öğrenmektir. Analytics, izleyicilerin aktif oldukları zamanları size göstermektedir. Bu sayede siz de izleyicilerin en aktif oldukları zaman dilimlerinde paylaşım yaparak daha faza izlenme oranına sahip olabilirsiniz. Youtube Studio bu konu ile ilgili hizmet vermektedir.


Youtube Analytics’in kullanıcılarına sunduğu bir diğer hizmet ise yüklemiş olduğunuz videonun performansını size göstermesidir. Analytics> Erişim > Gösterim Tıklama Oranını seçecek olursanız videonuzun izlenme oranları hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olabilir ve bu bilgi ile hareket ederek Youtube izlenme oranını arttırabilirsiniz.

Diğer yazılarımız için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler