Sosyal Medya

YouTubeda Alışveriş Reklamları

Sayfa İçerik Tablosu

YouTubeda Alışveriş Reklamları

YouTube’da Alışveriş Reklamları


YouTubeda Alışveriş Reklamları, YouTube platformunda alışveriş reklamları ile tüketicilerin satın alma işlemlerinde olumlu bir izlenim bırakmak isteyen küçük veya büyük çaplı işletmeler bu yöntemleri kullanarak hedefledikleri satış rakamlarına ulaşabilmektedir. Özellikle internet üzerinden alışveriş yapılışında en önemli dijital ve sosyal medya platformlarından biri olan YouTube’da alışveriş reklamları dönemi başlatıldı. Bu sayede kullanıcılarla buluşan reklamlar sayesinde hem arama hem de ana sayfada görüntülenebilen reklamlar işletmelerin dijital pazarlama alanında yeni kazanç noktaları olarak öne çıkmaya başladı.


Alışveriş Reklamları Nedir?


YouTube üzerinden verilen alışveriş reklamları, internet kullanıcıların veya tüketicilerin bir marka ya da ürün çok daha kolay yollardan keşfetmesini sağlayan dijital pazarlama faaliyetlerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Dünyanın en çok ziyaret edilen video içerik platformu olan YouTube’a yeni gelen özellikle birlikte bir ürünü araştırmak için bu siteye giriş yapan internet kullanıcıları aynı zamanda ilgilendikleri alana göre alışveriş reklamlarını da bu platform üzerinden görüntüleyebilmektedir.


Satın almak istediği ürünün önce video içeriklerine bakarak kapsamlı araştırmasını yapmak isteyen tüketicilerin her geçen gün YouTube platformunu giderek artan bir şekilde kullandığı biliniyordu. Bu kapsamda harekete geçen yetkililer, form doldurma, harita bilgilerine ulaşma ve markaların iletişim bilgileri gibi çok farklı iletişim stratejilerini de tüketicilerin kullanımına sunmaya başladı. Böylelikle ticari işletmeler de YouTube üzerinden hedef kitleleri ile daha interaktif bir kampanya alanına sahip olabilmektedir.

YouTubeda Alışveriş Reklamları
YouTubeda Alışveriş Reklamları


YouTube Alışveriş Reklamlarının Faydası Nedir?


YouTube alışveriş reklamlarının avantajı yapılan araştırmalar neticesinde daha çok öne çıkmıştır. Söz konusu araştırmada 30 ABD’li reklam veren firmanın site bağlantılarının YouTube alışveriş reklamlarından sonra %23 daha fazla dönüşüm ile %50 daha fazla tıklanma aldığı görülmüştür. Ticari işletmeler için oldukça başarılı olarak görülebilecek bu veriler göz önüne alındığında alışveriş sezonlarında YouTube platformuna verilen reklamların etkisinin daha da arttıkları görülebilmektedir.
Google Reklamları üzerinde yer alan uzantılar sekmesi aracılığıyla YouTube platformu üzerinde alışveriş reklamları vermek mümkün hale gelmiştir. Türkiye’de de YouTube alışveriş reklamları uygulamasına 2020 yılı itibarıyla geçilmiş olup pek çok markanın bu alanda reklam yayınlamaya başladığı görülmektedir.

Benzer yazılar için tıklayın.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Başa dön tuşu
error: Sayfa yazılarının kopyalanmasına izin verilmiyor. Teşekkürler